Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #android #samochody #radio #elektronika

Mam takie oto radio z Android 8.1. Radio ma podłączony moduł CAN. Ogólnie wyświetla prędkość, które drzwi otwarte i trochę innych bajerów. Pytanie - jaka aplikacja, by faktycznie móc odczytać błędy przez CAN, dowiedzieć się czegoś więcej. Sprawdziłem trochę aplikacji i przykładowo łączą się przez BT z modułem który trzeba dokupić, a tutaj już jest... Niestety kilka aplikacji co sprawdziłem modułu nie widzą.
defoxe - #motoryzacja #android #samochody #radio #elektronika

Mam takie oto radio ...

źródło: comment_1595785833glxBtmtCJRNLLzFlAHtxE5.jpg

Pobierz
  • 11
@defoxe: Bo to jest diagnostyczne oprogramowanie grupy VAG i jest w formie aplikacji na komputer. Kabel chyba też musi być specyficzny bo nie bez powodu sprzedaje się dedykowany. Aplikacje na Androida z popularnymi modułami OBD wyświetlają tylko część komunikatów i to ogólnych.

W VCDS możesz np. uruchomić diagnostykę taką że nawet nawiewy sprawdza z osobna
Kabel chyba też musi być specyficzny bo nie bez powodu sprzedaje się dedykowany.


@Saeglopur: nie rozumiem? CAN, to CAN? Dwa kabelki splecione razem, wpinasz się i masz ramki z danymi, bądź wysyłasz je...

Bo to jest diagnostyczne oprogramowanie grupy VAG i jest w formie aplikacji na komputer.


@Saeglopur: no ok, jest. Na Windowsa. A ja o Androida pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aplikacje na Androida z
@defoxe: nie sluchaj sie tego pajaca bo glupoty pisze, po pierwsze kup kostke do obd bo to co ty masz za radiem to tylko interfejs ktory czyta czesc funkcji z radia, po drugie zeby miec vcdsa to musisz kupic kabel obd vcdsa, zaden inny nie zadziala. po trzecie w vw jest kilka rodzaji CAN, jest modul GATEWAY, do ktorego wchodza wsystkie CANy z auta (np ze silnka, z abs, z komfortu
kisiel119 - @defoxe: nie sluchaj sie tego pajaca bo glupoty pisze, po pierwsze kup ko...

źródło: comment_1595827714bH7UBDhaESAnLnEWUM5QML.jpg

Pobierz