Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, z tej strony #niebieski 23 lvl. Od jakichś trzech lat męczą mnie takie dolegliwości: wybudza mnie bardzo silny ból brzucha, więc lecę do kibla. Ledwo zdążę usiąść i biegunka, ból brzucha nasila się. Za chwilę dostaję bardzo mocne uderzenia gorąca (nawet będąc zupelnie nago jest mi okropnie gorąco i duszno), pojawiają się mroczki przed oczami, zaczyna dzwonić mi w uszach i czuję się po prostu mocno zdezorientowany. Następuje bardzo duży spadek ciśnienia, zazwyczaj okolice 80/60 i przyspieszenie tętna. Byłem u gastroenterologa, miałem wykonane USG wielokrotnie, gastroskopię i nic nie wykazało. Hormony i serce w normie. Częstotliwość takich zdarzeń jest nieregularna. Raz może mnie to złapać dwa razy tygodniowo, raz na pół roku albo nawet raz na rok. Co istotne ZAWSZE występuje taka sytuacja rano. Nie piję gazowanych napojów i unikam niezdrowej żywności. Myślicie, że warto pchać się w kolonoskopię lub inne badanie? Może ktoś z Was ma podobnie i coś podpowie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1d4321b04e5f65ae866fbc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nerwice lękową jak sama nazwa wskazuje można poznać po lęku, często irracjonalnym o swoje życie np. I towarzyszą temu ataki paniki i mogą być problemy gastryczne też, ale bez lęku nie ma mowy o nerwicy lękowej
@ssehflodur Budziłem się w nocy jak miałem nerwice lękową, bardzo często gdy miałem gorsze okresy. Dodatkowo miałem zespół jelita drażliwego i prawie wszystko się zgadza jeżeli chodzi o wpis
@ssehflodur Nerwica lękowa ma różne objawy i nie jest to takie czarno-białe jak myślisz. Nerwicy lękowej już nie mam ale jelito drażliwe cały czas mam i biorę leki. A przez nerwice ludzie nabawiaja się właśnie jelita drażliwego. Pozatym te objawy brzmią właśnie jak napad paniki, spadek ciśnienia, przyspieszone tętno i uderzenia gorąca. Prawdopodobnie właśnie jest to właśnie atak paniki. Chodzenie do wielu lekarzy, endokrynolog, gastrolog, EKG... I wszystko zdrowe, potem chodzenie do
@AnonimoweMirkoWyznania: jak miałeś wszystko przebadane to stawiałbym na nerwicę (której konsekwencją jest zespół jelita wrażliwego). Możesz zrobić kolonoskopię, sprawdzić to co mirki piszą (kamienie), a następnie pójść do dobrego psychologa/psychoterapeuty i spróbować zdiagnozować powód. Czy jak wyjeżdżasz gdzieś na wakacje, na 2-3 tygodnie to też tak masz czy wtedy po kilku dniach magicznie przechodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi sie zdarzylo kilka razy w zyciu na przestrzeni 10 lat. Tak jak piszesz. Ostry nagly bol brzucha, biegunka, u mnie tez mdlosci rownoczesnie. Fala gorąca dreszcze mroczki - utrata przytomnosci. Po odzyskaniu swiadomosci bol mija. Tez chodzilam po lekarzach ale z racji ze to taz na rok czy 2 lata to noe drazylam. Wniki krwi serca ok. Neurolog steierdzila ze mam taki próg bólu ze sie resetuje przy mocnym bólu (
OP: @ssehflodur: jem białe pieczywo, ale w niewielkich ilościach. Z tym, że pieczywo jem codziennie, a takie epizody zdarzają się sporadycznie.

@KillzoneJ: Nie mam obecnie żadnych zmartwień i z psychiką jest wszystko ok, więc w gruncie rzeczy wykluczyłbym. Dzięki za odpowiedź.

@jaroslaw_wszechmogacy: Kolor stolca taki hmm... pomarańczowy/jasno brązowy.

@moki: Dzięki za sugestię. Niestety nie robiłem na nią testów. Wykluczyłbym przyczyny o podłożu psychologicznym, jednak przebadam się i