Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: nie chcialbym, ale nie powinno byc tak ze auto stalo ci trzy lata w garazu bo np. jakis dziadek zachorowal i jak chce je sprzedac to ci sie bardziej oplaca je zezlomowac niz placic zalegle oc
  • Odpowiedz
@ziemba1: @Zendemion: @Latarenko: Przede wszystkim nie "biedni ludzie będą musieli nadal płacić", tylko wszyscy ludzie będą musieli płacić, którzy są posiadaczami auta. Nie twierdzę, że jest to dobro luksusowe, ale nie da się zaprzeczyć, że jego utrzymanie swoje kosztuje - no i z dużą dozą prawdopodobieństwa można domniemywać, iż osoba, której nie stać na utrzymywanie auta, badania techniczne, benzynę po prostu nie będzie go kupowała. Ludzie
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric:

Zanim zdecydujemy się wyrejestrować samochód, to warto się nad tym dobrze zastanowić, ponieważ większości aut nie da się po raz drugi zarejestrować.

czyli trzeba miec auto zarejestrowane i placic caly czas oc nawet jak go nie uzywasz.
po za tym ta zmiania tyczy sie przede wszystkim wlascicieli jednosladow bo to oni musza najczesciej placic poza sezonem
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: Biedni to podgrupa wszystkich więc te twoje siłowanie się na wyszukiwanie logicznych błędów jest żenujące.

Poza tym co warunkuje, czy auto jest używane, czy nie? Jedni jeżdżą codziennie, inny raz na kilka dni, inny raz na miesiąc, a inny raz na pół roku


I to jest właśnie sposób myślenia radziemickiej szumowiny karać wszystkich bo jednostki mogą coś kręcić. Jak cię policja skontroluje to sprawdzi.
  • Odpowiedz
@ziemba1: Czyli jednak w dobry sposób zrozumiałem i nie chodzi tu o wyrejestrowanie. W takim przypadku jestem na nie z wyżej wymienionych powodów. Jestem skłonny przychylić się motocyklistom, ale poprzez stworzenie oddzielnego artykułu, który ten konkretny przypadek reguluje, a nie tak, że od razu tworzyć nową lukę, na której skorzysta pewna grupa, a jeszcze liczniejsza będzie uskuteczniała przekręty. Nie łudźmy się, że będzie inaczej - bo skoro można zapłacić mniej, to kto by nie skorzystał?

Tak samo było z prawem jazdy kilka lat temu - Ci co utracili nie robili nowego, bo woleli się kitrać (w końcu mała szansa, że Policja złapie, a konsekwencje wówczas były niewielkie). Dopiero po zmianie i zaostrzeniu prawa nagle egzaminy i kursy zaczęły przeżywać oblężenie. Dziwny zbieg okoliczności, że w jednym terminie nagle wszystkim się przypomniało, że akurat nie mają PJ od kilku lat i dziwnym trafem akurat przed nowym prawem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym jak policja miałaby weryfikować, który uczestnik ruchu wyłączony z opłaty nadużywa tego przepisu, a który nie? Musieliby chyba łapać wszystkich przy
  • Odpowiedz
Poza tym co warunkuje, czy auto jest używane, czy nie?

@GoddamnElectric: nic nie warunkuje. Zapłacone OC warunkuje, czy możesz używać auta czy nie.
Nie opłaciłeś OC, to auto stoi w garażu i tyle.

Czemu mam płacić OC za auto, jeśli wyjeżdżam na przykład na rok do pracy, w podróż zagraniczną albo leżę miesiącami w szpitalu i tego auta nie używam?
  • Odpowiedz
to już nie jest sprawa państwa

GoddamnElectric: no tak, bo sprawą państwa są tylko sytuacje, w których należy ściągnąć jakiś podatek, daninę czy składkę. W innych sytuacjach nie ma co się wtrącać w życie obywatela.

@Jestem_Tutaj: poza tym, co to za problem w roku 2020, żeby przy obecnej technologii rozstawić po ulicach fotoradary które będą sprawdzać w bazie OC dla każdego uchwyconego pojazdu?
Nie masz zamiaru używać pojazdu, to nie
  • Odpowiedz