Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1022
Zgodnie z obietnicą OP delivered:
Dziś o 10 miałem zabieg #wazektomia. Przyszedłem parę minut przed umówioną godziną, musiałem chwilę poczekać bo pacjent załatwiał właśnie formalności.
Pani podała mi kilka formularzy do zapoznania i podpisania, ankietę covid dla sanepidu i inne oświadczenia. Po formalnościach dostałem antybiotyk (azytromycyna) i slipy uciskowe (trochę jak te amerykańskie u zapaśników), poszedłem do toalety, założyłem je na swoją bieliznę, założyłem spodnie i czekałem na lekarza. Kiedy wyszedł poprzedni pacjent pan doktor przyszedł przywitał się i zaprosił mnie do gabinetu. Najpierw pobrał mi krew i chwilę porozmawiał na temat samego zabiegu i mojej decyzji ze względu na wiek poniżej 30. roku życia. (Btw. @Jarczenko zgodnie z prośbą zapytałem doktora, powiedział że jeśli nie masz dzieci i poniżej 25 roku życia to odmówi zabiegu bo możesz go żałować).

Co do zabiegu:
Ściągnąłem spodnie i bieliznę w dół i położyłem sie na kozetce i doktor przystąpił do dzieła, zdezynfekowal okolice jakimś płynem który grzał, ciepło się zrobiło w krocze. Samo znieczulenie go było uczucie "pstryknięcia" w moszne, nie bolało wcale a sam zabieg to raczej uczucie majstrowania przy sprzęcie i jakiś tam mikro dyskomfort. Zabieg trwal góra 15 minut, dłużej trwała cala otoczka wokół zabiegu. Po wszystkim doktor wyjaśnił jak dbać o miejsce intymne przez pierwsze kilka dni jak nakładać opatrunek i pozwolił się ubrać. Zaprowadził do recepcji w celu dopełnienia formalności i pożegnał się. W recepcji pani dała mi tabliczkę czekolady i puszkę coli oraz cały pakiet informacyjny na temat zabiegu i higieny oraz parę opatrunków na pierwsze kilka dni.

Poleciła usiąść, zjeść czekoladę i poczekać 15 minut zanim wyjdę bo może mi się zrobić słabo - i wiecie co? Radzę posłuchać xd chciałem przykozaczyc i wyszedłem prawie od razu xd w aucie zrobilo mi się ciemno przed oczami, dobrze że byłem pasażerem...

Co do bólu po zabiegu to jest niewielki, lekkie "ciągnięcie" w podbrzuszu i jakiś tam niewielki dyskomfort w jajach ale nic co by wymagało leków przeciwbólowych. Znieczulenie puściło jakieś 10-15 minut po zabiegu. Teraz 1-2 dni mam prowadzić tryb głównie siedzący bez większego wysiłku, na rower mogę za około tydzień ale też bez przeciążania się.

Zapraszam do zadawania pytań. Wołam plusujących poprzedni wpis.

#antynatalizm
d.....s - Zgodnie z obietnicą OP delivered:
Dziś o 10 miałem zabieg #wazektomia. Przy...

źródło: comment_1595673659yzBYqiImot6h7doYsNar27.jpg

Pobierz
  • 312
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hehexdlollmao: ważę słowa. Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Liczy się jak jest generalnie a nie że czasem decyzja o wzięciu znalezionego100zl z ulicy może sprawić że całe skończymy;)
Zasadnicze najważniejsze to zmiana myślenia, a na różnych etapach w życiu pewnie pisałem podobne rzeczy jak Wy gdzieś tam w komentarzach. Chociaż połowa treści jest niepotrzebna bo wynika z niezrozumienia
@anonimowy-anon:

Niegdyś człowiek przeżywał swoje życie w poczuciu zgody z własnym sumieniem. Wiedząc, że przekazuje swoje życie dalej, nie był dręczony swoim własnym przemijaniem


Aha, czyli żeby nie być dręczonym swoim przemijaniem, spowodował przemijanie kogoś innego. Nie ma to jak nieskazitelne sumienie człowieka-#!$%@?!

Nie ma czegoś takiego jak "przekazywanie swojego życia dalej". Jest jedynie tworzenie odrębnego okazu życia. Im prędzej to zrozumiesz, tym lepiej.

Głupota, bo? Posiadasz jakiś faktyczny dowód, czy
@HAL__9000: Merytorycznie odpowiedzieć? Na co? Twoje skonfliktowane szczekanie? Ruchy degeneracji na terenie Europy starają się pilnie o wybicie jego rdzennych ludów. Sugeruje się im hedonistyczne style życia i antydzietność, żeby można było zrobić miejsce dla imigrantów z krajów trzeciego świata. Ci będą z wdzięczności głosować zgodnie z nowoczesnym sumieniem na "demokratyczne" opcje polityczne, a także płodzić kolejne pokolenia niewykwalifikowanych dzikusów. Europa już teraz zamienia się w śmietnik. Europejskie populacje wymierają, robiąc
@anonimowy-anon:

Ruchy degeneracji na terenie Europy starają się pilnie o wybicie jego rdzennych ludów. Sugeruje się im hedonistyczne style życia i antydzietność, żeby można było zrobić miejsce dla imigrantów z krajów trzeciego świata


Och, straszne. Powinniśmy się rozmnażać, żeby jacyś tam ludzie nie wygrali z nami w walce o gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ci będą (...) płodzić kolejne pokolenia niewykwalifikowanych dzikusów


Nieodzowny problem zarówno tych, jak
@anonimowy-anon: Dyskusja na temat moralności, choćby w ujęciu Nietzsche to obszerny temat na osobny wątek. Każde pojedyncze twierdzenia z obszernych systemów filozoficznych należy interpretować po umieszczeniu ich między kontekst kompletnego systemu myśli, do którego się odnoszą.
Nietzsche dla przykładu stwierdził również, że “Morality is cowardice.” Jeśli mielibyśmy interpretować to po wyrwaniu z kontekstu szerszej perspektywy jaką przedstawiał w swojej filozofii, to moglibyśmy łatwo wyciągnąć błędne wnioski.
"What he meant by that
@anonimowy-anon:
Co do egoizmu - postrzeganie wszystkich jego form w kontekście wszystkich potencjalnie możliwych sytuacji jako postawy negatywnej jest spłycaniem tematu, generalizacją. Ktoś kto twierdzi, że nie kieruje się żadnymi egoistycznymi pobudkami jest po prostu hipokrytą i zakłamanym człowiekiem. Odpowiednia doza egoizmu aplikowana w wybranych aspektach życia i odpowiednich sytuacjach nie tylko jest niezbędna dla zapobieżenia degeneracji i korupcji jednostki, ale również jest korzystna dla reszty społeczeństwa. Czy zasada, że powinieneś
@dildo-vaggins: alpina b7 znudzi Ci się szybko. tak samo chata za 2mln ani się nie obejrzysz, a będzie dla Ciebie standardem który już radości nie dostarcza, a przynamniej nie w początkowej skali. z resztą w powiedzeniu pieniądze szczęścia nie dają jest mnóstwo prawdy, tylko jest to trudne do zrozumienia przez biedną osobę.
i nie, z dziećmi nie jest 1:1 pozytywy vs negatywy. Jednak do tego trzeba być dojrzałym człowiekiem, świadomym rodzicem
@Zawodowy_Janusz: oczywiście, że to jest egoistyczne. tak samo jak egoistyczne jest to, że wydajesz kasę na swoje zachcianki, zamiast przekazać je na oddział onkologiczny.

My tu mówimy o tym, jak najwięcej wyciągnąć z tego zycia, bo mamy je tylko jedno. i tak, egoistycznie sobie myslimy. i nie, nie idealizujemy rodzicielstwa tylko mówimy, jaka jest nasza konstrukcja biologiczna i w jaki sposób wyciągnąć z niej maksa. jak ktoś nie ma dzieci, to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Murmrgh: pseudointeligentne gadanie człowieka który uważa się za bardziej dojrzałego niż ja a tak na prawdę posiadanie czy nieposiadanie dziecka nie jest żadną oznaką dojrzałości. Samo ocenianie szczęścia też jest słabe, dla jednego będzie posiadanie 10 dzieci a dla innego dom i auto. Ocenianie też czy twoje szczęście jest lepsze czy gorsze niż moje też jest słabe. Jeden lubi ogórkową a inny pomidorowa. Obaj są równi i równie szczęśliwi.
oczywiście, że to jest egoistyczne. tak samo jak egoistyczne jest to, że wydajesz kasę na swoje zachcianki, zamiast przekazać je na oddział onkologiczny.


@Murmrgh: Egoizm egoizmowi nie równy. Z resztą już sporo było wyżej wywodów filozoficznych na ten temat.
Czym innym jest "egoistyczne" kupienie sobie Apliny, a czym innym zatrudnienie dzieci, by Ci tę Aplinę zbudowały. Rozumiesz aluzję? Chodzi o własne zachcianki zdobywane kosztem innych istot. Poza tym skąd wiesz na
@Zawodowy_Janusz: :D Twoje odpowiedzi są z dupy, nie odpowiadasz na srgumenty, tak sie nie da dyskutowac. Mozliwe, ze po prostu nic nie zrozumiales z tej rozmowy albo, skoro nie umiales odpowiedzirc rzeczowo, zrozumiales wszytko na opak. Oaobiscie uwazam, ze jestes jeszcze mlody i tyle. Stary nikt Cie nie zmusza do posiadania potomstwa my ci tylko mówimy, ze nie wszytko da sie kupic a nasza biologia pozwala na niektóre emocje jedynie jak
Twoje odpowiedzi są z dupy, nie odpowiadasz na argumenty


@Murmrgh: Jeśli byłyby jakieś rzeczowe argumenty z Twojej strony to bym odpowiedział. Póki co najwięcej było o wykorzystywaniu życia na maksa i o wspaniałych uczuciach ojca. To są argumenty jak w dyskusji zwolennika Forda i zwolennika Audi.

Oaobiscie uwazam, ze jestes jeszcze mlody


To byś się zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć zależy od definicji "młody".

I, jako
@Zawodowy_Janusz: moralne prawo żeby mówić, co jest przyjemniejsze?:D człowieku, Ty się czytasz? ludzie w tym ja piszą tu na swoim doświadczeniu, co dla nich jest przyjemniejsze. mówimy też, że pewnych emocji nie da się osiągnąc bez potomstwa i nie są one możliwe do wytłumaczenia komuś, kto dziecka nie ma. czego nie rozumiesz?:D

Moralne prawo mówić innym co jest przyjemniejsze :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murmrgh: to że ktoś nie ma dziecka nie znaczy że jest bardziej ograniczony bo nie ma tych emocji albo że w jakikolwiek sposób są one lepsze od innych emocji niezwiązanych z dziećmi.