Wpis z mikrobloga

Nie jestem wyborcą #konfederacja, ale mam wielu znajomych którzy na nią głosują i z racji ich poznania mam w głowie podział na wiele typów wyborców tej partii:

1. Wyborca konfy mieszkający na wsi/w mniejszym w ośrodku- rodzina głosuje na pis, ale on z racji że jest młodszy woli zagłosować na młodego kandydata jakim był bosak. W II turze głosuje na dude, bo kościół, religia i tradycja tak jak rodzina nakazuje. Dobrze było to widoczne w jednym wywiadzie wyborczej z mieszkańcami Garwolina, gdzie dużo ludzi mówiło, że ich pociechy na bosaka zagłosują, a w II turze na dudę.

2. Wyborca konfy z miasta- rodzina czesto apolityczna albo glosujaca na POPiS, on glosuje w I turze na bosaka, a w drugiej wybiera absencje albo mniejsze zło w postaci PO, bo na socjalistów z pis nie zagłosuje.

3. Wyborca konfa z naleciałościami narodowo-szuro-5g- zagłosuje w I turze na bosaka, a w II turze z wywieszonym jęzorem na pis, bo anty 447, anty homopropaganda, szczepionki itp.

Takie typy sa w mojej głowie, ale zapewne jest tego jeszcze więcej. W żadnym razie nie generalizuję wszystkich, ale z mojego otoczenia i punktu siedzenia tam to wygląda, a jak u was?

ps. można magisterkę na ten temat pisać xd

#polityka #konfederacja #neuropa
  • 12