Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#chleb

Mój pierwszy chleb pszenno-żytni w ogóle xd z zakwasu i do tego z maszyny do chleba. Bez dodatku drożdży. Urósł dobrze, ale potem niestety opadł w trakcie pieczenia. Ogólnie z maszyną to łatwa robota, tylko nie wiem ile czekać z zakwasem, bo zostawiłem może za długo do rośnięcia i poszedłem spać xd Chleb wyszedł smaczny i bardzo mi smakuje. Przepis z netu, wygląda jakby za dużo wody albo sam nie wiem.
RustyJames - #chleb

Mój pierwszy chleb pszenno-żytni w ogóle xd z zakwasu i do tego ...

źródło: comment_1595614287XpbnCNMku0te8XViksWNGR.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RustyJames: #bojowkapiekarska wita.
Robiłeś jakieś magiczne rytuały żeby na zakwasie wyszło? Czy masz jakiś program?
Miękisz jest ładny, ale zapadło się więc obstawiam albo przerośnięcie, albo słabe ciasto (w sensie nie że kiepskie tylko że nie było dość mocy siatki glutenowej). Raczej przerośnięcie.
Serio ładny miękisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tptak: Tak, magia polega na tym, że wyrabiam ciasto w maszynie, potem ją wyłączam. Czekam aż ciasto urośnie, w tym przypadku poszedłem spać i wydaje mi się, że przerosło. A potem włączam program pieczenia :) moją maszynę można tez zaprogramować, ale nie znam czasu dokładnego kiedy ciasto jest odpowiednio wyrośnięte i też nigdy z tego nie korzystałem. Maszynę dostałem w prezencie i właściwie nie myślałem, że aż tak będzie przydatna
  • Odpowiedz