Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie to, że gram w tą grę tyle, a wciąż nie potrafię ustawić odpowiedniej taktyki pod mój zespół. Tzn znam sporo zależności. Na jakie atrybuty patrzeć, jak silna jest moja drużyna w porównaniu do innych zespołów w lidze. Ale moje pomysły nie wychodzą. Zawsze wyniki są gorsze niż oczekiwania. Czytałem sporo poradników, ale mimo że wiem sporo własnej działającej taktyki zrobić i nie potrafię. Nie mogę znaleźć problemu, co wybrałem nie tak. Nie wiem jak wy to robicie, że dobieracie taktykę, role i polecenia i to działa dobrze..
#footballmanager
  • 7
@smawek12: Spróbuj tak: ja ustawiam taktykę, gram nią kilka meczów i jak widzę że coś słabe wyniki to wchodzę w zakładkę analiza tam gdzie jest analiza 5 ostatnich spotkań, patrzę jakie są najsłabsze punkty drużyny i tam dokonuję zmian. Przykładowo - za dużo podań w polu karnym, a za mało bramek? -> wyższe tempo, za dużo strat w środku pola -> ustawiam ostrożniejsze granie środkowych pomocników (mniej dryblingu, mniej ryzyka) itd.
@smawek12: W momencie kiedy taktyka którą ciągle grałem zaczęła się nagle psuć i coś pozmieniałem według tego schematu, to znów gra zaskoczyła, więc coś na pewno to daje. W końcu to eliminowanie z taktyki najsłabszych punktów więc na logikę powinno to poprawiać grę xD Tylko moim zdaniem taktykę sprawdzaj dopiero w meczach o stawkę, bo wiadomo jak jest ze sparingami - mogą być przeciętne, a potem cała runda z tylko jedną
zagraj kilka spotkań oglądając całość/prawie całość, zobaczysz co jest nie tak i wtedy będziesz mógł próbować to eliminować. pamiętaj, że zachowanie zawodnika na boisku to przede wszystkim ustawienie roli (zakładając że piłkarz ma umiejętności, żeby taką rolę wypełniać), a nie poleceń na boisku - obczaj sobie zealanda na yt, nawet wczoraj o tym filmik wrzucał

w przeciwieństwie do tego co mówi kolega wyżej, jak masz za dużo strat w środku pola to
Ja często próbuję zbudować coś pod zespół, przykładowo gram Deportivo Aves (klub walczący o utrzymanie w Liga NOS.w Portugalii) - próbuje stworzyć taktykę defensywną, polegająca na grze z kontry... Po czym ona nie działa i przełączam na gegenpress który zwyczajnie w tej grze jest OP