Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Temat: Inwestowanie w garaże na wynajem.

Witajcie,

Zakupiłem dom z działką od dewelopera z dwoma miejscami parkingowymi. Dom znajduje się na osiedlu z około 90 rodzinami. Zaznaczam że te miejsca parkingowe są takie,że nie da się postawić garażu.

Jest to bardzo mała miejscowość, która ma rolę miasteczka gminnego i jest szansa, że można trafić na działkę w dobrej cenie. W okolicy jest bardzo dużo działek rolnych.
Wpadłem na pomysł, by zakupić działkę w pobliżu i postawić parę lub paręnaście garaży tzw blaszaków. Wynająć zainteresowanym do przechowania sprzętu ogrodowego, auta itp.

Moje pytanie brzmi: jest ktoś z Mirków, kto zna się na temacie i może podpowiedzieć co i jak? Tak krok po kroku. Jakiej działki szukać, jakie pozwolenia itp.

Myślę, że to dobry pomysł, by zachować stały wpływ do portfela.
#wynajem #garaz #deweloper #inwestycje #inwestowanie #finanse

Pozdrawiam
  • 8
  • Odpowiedz
@Istny_papudrok: Po pierwsze trzeba zainteresować się czy jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i czy pozwala na takie zainwestowanie danego terenu. Trzeba szukać jednostek stricte pod garaże i parkingi lub niekiedy i w usługowych się da. Jak nie ma to otrzymać WZ na takie coś może być ciężko. Na nielegalu nie zrobisz bo cię dojadą.
  • Odpowiedz
miejsca postojowe są w cenie w dużych miastach, w małych miejscowościach ludzie nie zapłacą za samo miejsce gdzie nie można przechować kół, mieć mini-warsztatu, nie ma prądu itp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jusstt: z tym, że każdy kupujący dostaje te miejsca parkingowe w cenie. Tylko kwestia jest taka, że te miejsca są tak zrobione ze ciężko będzie nawet wiatę postawić a co dopiero garaż. To jest taki typ osiedla gdzie każdy przed lub za domem będzie trzymać swoje auta i "graty".
  • Odpowiedz
@Istny_papudrok: Znam temat od strony inwestowania w garaże/miejsca parkingowe ale w mieście i moim zdaniem to naprawdę ciekawa inwestycja natomiast tak jak już pisałem istotna jest lokalizacja. Nie wiem jak to wygląda w mniejszych miejscowościach jednak zanim bym się tym zainteresował to bym najpierw skupił się na tym po co ludzie kupują takie miejsca parkingowe/garaże.
W mieście:
1. nie mają gdzie postawić auta
2. nawet jak po jeżdżeniu po osiedlu znajdują
  • Odpowiedz
@Istny_papudrok A jeszcze dopowiem że znajomy kupił jakiś czas temu mieszkanie w niedużej miejscowości. Nie jest to nowe budownictwo ale z tego co pamiętam zabudowa chyba 3 piętrowa. Obok mają sporo garaży prywatnych i jak go tam czasami odwiedzałem to widziałem że mało kto zostawia w nim auto. Większość staje wzdłuż drogi albo na jakimś dzikim parkingu który sami sobie zrobili (wieczoram ciężko nawet przejechać bo tyle tych aut jest) bo nie
PanObserwator - @Istny_papudrok A jeszcze dopowiem że znajomy kupił jakiś czas temu m...

źródło: comment_1595489464ITe4FMAJ70PFCgwSDESn3x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz