Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam. Mam szanse jechać za granice na zbiór owoców (gruszki później chyba winogron) do Francji, czy na moim miejscu pojechalibyście wiedząc, że jesteście uczuleni na jad osy, szerszeni? Mam 21 i chciałbym sobie dorobić na studia. Duży problem jest z tymi owadami? Czy lepiej odpuścić i poszukać czegoś innego?
#emigracja #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f18b75983e35d1fc753c3f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Za dużo zmiennych, żeby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zagraniczna praca przy zbiorach i przetwórstwie często jest na czarno lub na kiepskich warunkach. Jeśli coś Ci się stanie, możesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania lub nawet samym otrzymaniem darmowej pomocy medycznej (i potem za leczenie i pomoc ratowników zapłacisz tyle, ile zarobisz. Fabryki lub pola uprawne dużych zakładów (a takie szukają taniej siły roboczej na większą skalę poza swoim państwem) często są
OP:
@Kocham_karpia Dzięki pomocna odpowiedź
@KolskiRoman no gdybym jechał to Adrenalina WZF była by obowiązkowa

Praca legalna, jakieś 10-15 km od miasta. Co do reakcji na ukąszenie, to kiedyś użądlił mnie chyba szerszeń, dostałem pokrzywki na całym ciele, pojechałem na sor, dostałem kroplówki pomogło mi i odesłali mnie do domu. Zdaje sobie sprawę, że to jest loteria i mogę pojechać i nic się nie stanie a równie dobrze mnie coś ukąsi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do obecności os w takich miejscach, to się nie wypowiem, gdyż nie mam większego pojęcia o sadownictwie i preferencjach błonoskrzydłych, aczkolwiek słodkie, gnijące owoce na pewno przyciągają te stworzenia. Pamiętaj też, że duży zakład przetwórczy i rolniczy siłą rzeczy traktuje ludzi jak masę i tanią siłę roboczą. Jako przyjezdny z biedniejszego kraju prawdopodobnie będziesz gorzej postrzegany. Możesz być uznawany za jednego z wielu, za kogoś gorszej kategorii, więc tak,