Wpis z mikrobloga

lajt prezydencki kolejny gdzie pan Prezydent nie potrafi kulturalnie i merytorycznie odnieść się do dyskusji i zadawanych pytań

oryginał tutaj
https://www.facebook.com/tomasz.owczarek.71/posts/4708284932530596?__tn__=K-R

-----------------

Tomasz Owczarek
Chamskie, żałosne, smutne bardzo.

Na czacie z Panem prezydentem Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapytałem o wypowiedź na temat podwyżki biletów. W zamian Pan Prezydent zaczął mnie obrażać.

Na moją prośbę o merytoryczną rozmowę- zaczął obrażać mocniej. A moderator zaczął usuwać moje odpowiedzi (same argumenty, zero inwektyw i osobistych wycieczek) i mnie zablokował. Poniżej zapis tego żenującego wystąpienia. Czy taki sposób komunikacji przystoi Prezydentowi miasta? Czy przystoi komuś, kto się lansuje na osobę otwartą?

No nie. Wstyd mi za to, że przez 1,5 roku raczej Pana broniłem, raczej chwaliłem, a to wszystko widzę była tylko fasada. A dzisiaj maska spadła. Wstyd, że ktoś tak arogancki jest prezydentem mojego miasta. Ja nie uważam, że wiem wszystko najlepiej. Natomiast uważam, że Wrocławianom należy się debata nt. wzrostu cen biletów. Jakie są przyczyny, jakie potencjalne zyski, jakie były realne straty, jak to się ma do potencjalnych oszczędności, które miasto uzyska także ze względu na pandemię?

Nie jest przypadkiem, że podwyżki następują w środku lata, na sesji korespondencyjnej, bez dyskusji na radzie ds. mobilności, a Pan Prezydent w kluczowym momencie wyjechał na wakacje, żeby uniknąć trudnych pytań. Chciano zrobić to po cichu.

To tak merytorycznie odnośnie samej podwyżki byśmy porozmawiali Panie Prezydencie?

Koronawirus i pandemia, to bardzo sprytna wymówka. Niestety, jej konsekwencje odczują najmniej zamożni, którzy oberwą/już oberwali ekonomicznie z innych stron: inflacja + u wielu redukcja zarobków. Miasto nie powinno więc obarczać ich kolejnym kosztem. Takie osoby, jak ja, raczej nie odczują znacznie tej podwyżki, ale ci mniej zamożni już tak.

Ci, którzy jeżdżą jednorazowymi/dniowymi, to też w większości Wrocławianie płacący tu PIT. W obliczu pandemii, pracy zdalnej i ogólnego ograniczenia potrzeb poruszania się, dla wielu okresowe bilety stały lub staną się zbędne.

Bez podwyżki biletów moglibyśmy spodziewać się wzrostu liczby pasażerów sporadycznie poruszających się MPK, kupujących jednorazowe/krótkookresowe. Po podwyżkach część z tych osób wybierze samochód lub rower/hulajnogę/ruch pieszy.

Chciałbym jeszcze zauważyć aspekt nie poruszany wcześniej: jedną z konsekwencji pandemii są skutki ekonomiczne dla całej gospodarki, np. spadek inwestycji, zmiana na rynku pracy itd.. Oznacza to, że co prawda przychody miasta spadną, ale część kosztów również. Spójrzmy przykładowo na 3 ostatnie większe przetargi:
- dostawa nowych tramwajów, oferty 204,6 mln zł vs 216,8 mln vs oszacowany budżet 245 033 mln
- Al. Stabłowicka 188 mln vs 199 mln oszacowany budżet
- II etap TAT na ND, wszystkie oferty niższe od budżetu miasta, najniższa o 38 mln zł.

Sumując to nawet 89,4 milionów złotych. Wciąż miejscy radni i Prezydent Jacek Sutryk uważają, że w tym kontekście trzeba szukać pieniędzy akurat w kieszeniach najbiedniejszych?

PS Odnośnie trasy na Nowy Dwór to Pana środowisko Panie Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jako jedyne było przeciwne. Cieszę się, że teraz prace idą żwawo, ale gdyby nie presja społeczna, to Pańskie środowisko nawet palcem by nie kiwnęło.

#wroclaw @Darth_Gohan @shinX @Tommy__ @ketavan
mroz3 - lajt prezydencki kolejny gdzie pan Prezydent nie potrafi kulturalnie i meryto...
  • 37
@mroz3 Słomą z butów Jacy można by pół zoo wykarmić, ale i tak głosy rozsądku będą zakrzyczane przez komentarze typu "Pan Jacuś najlepszy prezydent! Młody, przystojny, i seniorom obieca i dzieciom bajki poczyta! A kiciuś Wrocuś uroczy! Byłam we Wrocławiu w 87mym na wycieczce do Panoramy Racławickiej, pozdrawiam z Woli Dzbądzkiej, Lucyna lat 65" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Darth_Gohan: też tak bym obstawiał że to spora rola takiej bańki że wszyscy kumple dookoła go zapewniają że jest nowym bogiem, ale tak ogólnie mnie ciekawi czy to każdy by przeszedł taka zmianę czy gość taki był już wcześniej tylko teraz odkrył youtuba i się dzieli tym z całym światem
@mroz3: no tak, remont od ojca Benzyna do Kahfuhu trwa, zielone torowisko, blablabla. ALE w dokumentacji było zaznaczone, że zakres remontu kończy się idealnie przed rozjazdami w okolicach pętli Grabiszynek, po których to rozjazdach jadące tramwaje wytwarzają hałas na tyle duży, że mieszkańcom zaczęło to nagle przeszkadzać i się poskarżyli. Jak sobie z tym poradzono? Sprawdzano czy motorniczowie nie przekraczają prędkości na nich XD.
@Denali to zielone torowisko to mistrzostwo. Zamiast zrobić tam miejsce na BusPas żeby to 136 jako tako było alternatywa dla ludzi to w dupie. Halas jest więc nunu. Niedługo się okaże, że to zielone i tak gówno da.