Wpis z mikrobloga

Mam możliwość kupienia za 25k VW Sharana 2.0 177KM 2011r (pierwsza rejestracja 2012) z DSG z przebiegiem 350k. Auto z polskiego salonu od drugiego wlasciciela, ktory nie jest handlarzem. Z uszkodzeń miał wymieniana w ASO maskę i szybę od uderzenia kawałem lodu z naczepy cieżarówki. Z wyposazeniem w sumie jest dosyć biednie jak na te modele (comfortline). Z zewnatrz ma pare wad jak np. lekkie przetarcie, odpryski lakieru, widoczna niewielka korozja przy nadkolu. Przebieg podobno w duuuzej mierze autostradowy. Wiem, ze te modele chodzą na otomoto minimum za 35k, a jak juz taniej to mozna znalezc tylko uszkodzony, wiec cena wydaje sie atrakcyjna, ale obawiam sie takiego przebiegu i ewentualnych kosztow napraw, gdyby sie zaczelo cos dziać. Może ktoś podpowiedzieć, czy warto?
#samochody #motoryzacja
  • 6
@kocursky: Podpowiedzieć to Ci może mechanik jak go weźmiesz na przegląd. Po za tym raport VIN kup. Masz wydać 25 tysięcy, nie dziaduj 200 zł na oględziny i raport. Nie słuchaj deklaracji o tym że przebieg autostradowy, że dziadek szanował etc. Tych informacji nie masz jak zweryfikować więc są bez znaczenia.
@Mirkosoft: miałem wgląd do protokołu z oględzin przez mechanika w autoryzowanym salonie (auto jest sprzedawane przez salon Citroen po odkupie i zupełnie nie robi im różnicy czy go kupie, bardziej sam naciskałem, żeby móc go obejrzeć bo dowiedziałem się o takiej ofercie przez znajomą osobę stamtąd). Z wspomnianego protokołu wynikało, że silnik bez zarzutów, mechanicznie tylko lekki luz przy zawieszeniu z jednej strony.
ja bym sie bal DSG z tym przebiegiem, za chwile moze byc droooooogo

@ToJaTwojMorderca: bzdura. Tam jest DQ250, mam czwarte auto z tą skrzynią, z czego moja była A3 8P 2.0TDI 2005 u znajomego przekroczyła już 400 000km, sam ją kupiłem przy 330kkm i chodzi jak złoto.
@kocursky: nie masz się co bać, jeśli przebieg prawdziwy to auto będzie jeszcze długo służyć. Problem aut ze sprowadzanymi "200kkm" jest taki, że