Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lembol: z tego co widze to masz zbyt sporo światła (m.in. przez wysokie ISO) na Jowiszu, by złapać jego detale na powierzchni. Myślę, że mógłbyś dodatkowo zmniejszyć ten parametr. Oczywiście będą się z tym wiązać mniej widoczne księżyce.
Dzisiaj jak pogoda dopisze to też sprawdzę.
via Android
  • 0
@Antol Tak. Przede wszystkim chciałem złapać Jowisza z księżycami. Ale dalej będę eksperymentował. Daj znać jak Tobie wyszły zdjęcia.
@istp: Jedno zdjęcie ale tylko w jednym miejscu mam u siebie na wiosce brak zanieczyszczenia światłem wiec no tylko jedynie w górę mogę ustawić aparat na statywie bo z widokiem na wioskę to już kompletnie lipa wychodzi czas naświetlania 20 sekund ISO 3200 ogniskowa 17 , zreszta to mój pierwszy strzał jeśli chodzi o astrofotografie
@lembol: Walnąłem to wczoraj, 22.07.2020 o godz. 22:00, kierując obiektyw na południowy wschód Canonem SX100, ISO 1600 f/4.3 i na czasie 1s, optyczny zoom 10x i cyfrowy 4x razem 40x, ogniskowa 60mm (ekw. 360mm) i bez teleskopu to nie ma szans żeby uchwycić szczegóły na Jowiszu. Nawet zmniejszając ISO z 1600 do 80 nadal nic to nie da. Zmniejszając dalej czas naświetlania nie uchwycę księżyców. Nie wiem jak szybko orbitują te
daro1 - @lembol: Walnąłem to wczoraj, 22.07.2020 o godz. 22:00, kierując obiektyw na ...

źródło: comment_15954780959DG07Pfog3QorYDQu9ZrFd.jpg

Pobierz
@teh_m: Do takich rzeczy to trzeba porządny teleskop, nawet Nikon P1000 pewnie niewiele by więcej dał niż dużo większa jasna plama i księżyce obok. Z Wenus też pewnie nie lepiej, widziałem zdjęcia robione SX100 i też nie są powalające. Próbowałem wczoraj jeszcze użyć lornetki w celu zwiększenia zoomu optycznego ale bez odpowiedniego zamocowania na sztywno nie ma szans żeby cokolwiek ustrzelić. Ale z tego co udało mi się zauważyć, zasada 600