Wpis z mikrobloga

@Kar1945: I BARDZO DOBRZE

ŚCIEŻKA ROWEROWA W POLSCE NADAJE SIĘ DLA:
-matki z wózkami,
-hulajnogi
- biegacze
- sigłeje
- dzieci na trojkolowcach
- rolkarze
- nordic walkerzy
- idioci z psami
- ludzie z nartami biegowymi na rolkach

NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ W POLSCE NIW MOŻESZ PORUSZAĆ SIĘ:
- rowerem szosowym, bo za szybko, no wariat, bo krawężniki, bo kostka itd

Ha tfu
  • Odpowiedz
@Kar1945: nie wiem jak jest w Krakowie, ale w Warszawie rowerzyści jeżdżą jak jakaś dzicz. Zawsze się boję że mnie jakiś kolarz #!$%@? potrąci, nawet jak idę szerokim chodnikiem, bez wyznaczonej ścieżki rowerowej. Ha tfu na nich, mandaty to za mało
  • Odpowiedz
@maciej-przemyslawski: Bo jak to prawo powstawało dziesiątki lat temu to nie było nic innego niż rowery, teraz masz deskorolki, hulajnogi, rolki i w pyte innych urządzeń. Jedna rzecz różni je od pieszych, #!$%@? szybciej wiec powinny być odseparowane od pieszych właśnie na sciezkach rowerowych. A to, ze ścieżki nazywają się właśnie rowerowymi wynika wprost stad, ze prawo nie nadąża za technologia. Jak mnie #!$%@? rowerzysci piszący ze to tylko dla nich,
  • Odpowiedz
@Kar1945:
Niepotrzebne zamieszanie, bo po uchwalaniu przepisów o obowiązku jazdy hulajnogą elektryczną po drodze dla rowerów, wszystkie te mandaty będą podlegały zwrotowi i stworzy to od groma niepotrzebnej biurokracji.
  • Odpowiedz
@Kar1945: Jezusie, a przy okazji mogliby zacząć dawać mandaty świętym krowom które nie widzą, lub widzą i mają w dupie, że jedna część kładki jest dla pieszych a druga dla rowerów, i łażą robiąc selfiaczki po całej szerokości części rowerowej.
  • Odpowiedz
@max1983: Jak rolkarz nie umie jechać chodnikie, to niech założy buty. DDR nie sa dostosowane do rolek i łatwo przez nie na wypadek. Aby wpuścić rolkarzy na DDR wszystkie powinny mieć przynajmniej 3m.

Albo usunąć nakaz jazdy Rowerem po DDR.
  • Odpowiedz
Jak rolkarz nie umie jechać chodnikie, to niech założy buty.


@Massad: Co za bzdura.
Rozumiem, że drogi rowerowe też są dlatego, że rowerzyści nie potrafią jeździć po chodniku? A może głównie dla ich i pieszych bezpieczeństwa?
Jakbyś raz założył rolki na nogi, to byś wiedział, że jazda na nich po dziurawej kostce jest nawet nie tyle niebezpieczna, co niemożliwa.
  • Odpowiedz
@Kar1945: Zero logiki w ich działaniu. Lepiej pchać mknące hulajnogi w tłum pieszych. Tak w ogóle to dzięki za ostrzeżenie, bo to moja stała trasa.
  • Odpowiedz
@max1983: Drogi dla rowerów są po ta aby rowery nie jeździły po jezdni i nie hamowały ruchu samochodów.
Większość dróg rowerowych jest zaprojektowana pod maksymalną szerokość ruchu 90cm Nawet jak mają powyżej 2m, to poto aby ułatwić wyprzedzanie. Większość rolkarzy których spotkałem miał tor jazdy szerokości ponad 1m. Czasem sięgając 1.5m.

Większość DDR nie jest dostosowana do ruchu rolkarzy bo wymagają zdolności do gwałtownego hamowania, bez zmiany toru jazdy (czyli np.
  • Odpowiedz
  • 0
@KenZoo: jaką hulajką jeździsz? no ja się zagotowałem bo sam tamtędy często jeżdżę, będę wiedział żeby jak coś zawrócić lub wyprzedzić
  • Odpowiedz
@Kar1945: Mam swoje m365 pro. Wiadomo, tam trzeba zwolnić, bo w końcu dojeżdża się do ruchliwej drogi i na pieszych trzeba uważać. Zastanawiam się, czy łapali ich za ramię? Bo jeśli nie, to można bardzo łatwo uciec. Jakby nawet byli na rowerach, to by nie mieli szans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a co mają innego robić, przecież nie będą patrolować miasta i poprawiać jego bezpieczeństwa, bo z tego nie ma kasy


@h3lloya: XDD eliminowanie hulajścierwa jest właśnie poprawą bezpieczeństwa. Chociaż raz SM robi coś dobrego.
  • Odpowiedz