Wpis z mikrobloga

Siemanko,

Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy można robić lekką mokrą na papie?

Mam attykę tarasu nad garażem podziemnym. Zarówno strop jak i attyka nie musi być izolowana termicznie ponieważ ta część garażu jest oddylatowana od reszty budynku. Attyka i strop między tarasem a garażem zaizolowane są papą (2 warstwy). Moja rozkmina dotyczy attyki i jej obróbki a mianowicie rezygnacji ze styropianu od strony tarasu (gdzie termoizolacja nie jest potrzebna) i bezpośredniego położenia tynku lub siatki w kleju + tynku na papie (z pominięciem niepotrzebnej termoizolacji). Wiem że siatkę i styropian można kleić tym samym klejem więc jaka jest potrzeba stosowania styropianu przed siatką? Nie znalazłem niestety żadnego opracowania/systemu elewacji lekkiej mokrej na papie z pominięciem styropianu...
Chcę położyć tynk bo jest lepszy w odbiorze przez klienta niż papa na attyce tarasu.

#budownictwo #elewacja #lekkamokra #taras #izolacja
Pobierz theximon - Siemanko,

Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy można robić lekką mo...
źródło: comment_15953338817JQxU6Ll3blCPiYOMbBMU8.jpg
  • 1
@theximon: Nie. Papę wywijasz na surowy mur, powiedzmy 20-30 cm, aby zabezpieczyć przed wodą napływową, odbijającą się przy deszczu czy workiem śnieżnym. Robisz obróbkę blacharską po długości z listew odpowiednio zamocowanych do ściany (nacinasz poziomo mur pod obróbkę), a zachodzących na papę. Kładziesz na pozostałą część surowego muru strukturę, a styk struktury z obróbką uzupełniasz uszczelniaczem poliuretanowym bądź dekarskim.