Wpis z mikrobloga

No Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzisiaj odpowiem na wyczekiwane pytania spod ostatnich dwóch postów. Wołam plusujących, Jeżeli nie chcecie być wołani dajcie znać. Prawilnie przypominam o moim instaprofilu: Sliwa_racing Ok, do dzieła!

1. Jak zacząłeś jeździć w kjs?
Nie wiem czy można to nazwać rozpoczęciem przygody z KJS. Do KJS jeszcze daleko W sobotę pierwszy raz wystartowałem w zawodach SuperOES na Tor Kielce. Nie do końca wiem jaka jest różnica między SuperOES, a KJS. Wydaje mi się, że formuła zawodów jest podobna. Zajawkę na ściganie złapałem przez ziomka z roboty, który od kilku lat się ścigał. Pojechałem z nim na zawody i połknąłem bakcyla.Z resztą, czy jest ktoś kto za gnoja nie chciał być jak Vin Diesel czy Brian O’Conner z F&F? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Będzie nagranie z toru?
Planuję założenie kanału na YT z krótkimi reportażami i moimi Onboardami. Obecnie zbieram hajs na sprzęt.

3. A czy dookoła warszawy coś takiego się odbywa? Jeździsz tym autem na lawecie?
Jeśli chodzi o zawody to Tor Modlin oraz w zimie odbywa się puchar na Torze Służew. Poza tym masz fajny Tor Jastrząb w Radomiu. Jeźdzę na kołach.
4. Będzie logo mirko na aucie?
Jak zacznę oklejać furę to myślałem nad LennyFace ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5. Ile ci wyszło za clio i jaki masz tam silnik?
Zakup około 14 k. Silnik 2.0 16v F4R, moc 169 km seryjnie. Teraz pewnie mniej XD. Na początku mam strojenie kompa, wrzucę wykres z hamowni.

6. Opisz co planujesz zrobić, dlaczego wybrałeś clio?

Zawieszenie, remont silnika, zmiana mapy. Wrzucenie foteli i pasów. Zmiana kierownicy. Może hydrołapa, bo ręczny mnie #!$%@?. Linka już jest naciągnięta do granic możliwość, a nie da się podciąć nim dupy. Na razie tyle.
Najpierw szukałem Saxo VTS. Konkurencyjna furka w niższej trzeciej klasie. Jednak po obejrzeniu 4 gruzów z pognitą podłogą albo zajechanym silnikiem olałem temat. Zacząłem rozglądać się nad PH1 ( to oznaczenie starszej wersji clio 2), bo po prostu starszy model mi się bardziej podoba niż ph2 i ph3(modele po lifcie)

7. Gdzie można znaleźć listę kjs? Jakie wpisowe?
Wpisz w neta KJS 2020. Jednak polecam rozglądnąć się za automobilklubem w Twoim regionie.

8. Gdzie serwisujesz auto i jaki miesięczny budżet na to przeznaczasz?
Proste rzeczy robię sam z sąsiadem, który jest mechanikiem. Pozdro Paweł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardziej skomplikowane tematy wrzucam do chłopaków z Witek Motorsport. Ciężko powiedzieć, zależy co się spierdzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tamtym miesiącu poszła mi skrzynia i wymieniłem komplet tarcz i klocków oraz zmieniłem przewody hamulcowe na stalowe. Na dodatek poliuretanowe poduszki pod silnik i skrzynie, dwa komplety opon, rozpórki, więc koszty były grube. Póki co mam w cholerę do roboty, auto jest ze mną od kwietnia, z rajdówką ma niewiele wspólnego. Na początku trochę trzeba zainwestować w graty.

9. Ile pieniążków potrzeba na start żeby się ścigać?
Z moich obserwacji myślę, że zamkniesz się w 5/7 k jeżeli wybierzesz niższą klasę, albo kupisz od kogoś rajdówkę i sam ogarniesz usterki(bo żadna rajdówka nie jest w idealnym stanie)

10. Umiesz już jeździć?
Nie
11. Jaki podział na klasy mają silniki turbo?
Jeżeli masz auto z turbo mnożysz pojemność silnika x1.7

12. Opisz co teraz masz w aucie.
Patrz punkt 8.

13. Jak się prowadzi clio? Trzyma się pewnie w zakrętach czy raczej jest to mocny dupowóz, który dopiero po przeróbkach klei do drogi?
Jak dla mnie już w serii prowadzi się spoko, na początku wydawało mi się, że jeździ jak po szynach. Jednak po kilku wizytach na torze czuję potrzebę zmiany zawieszenia

14. Ogólne koszty:
Komplet opon 1400/1600 zł. Hamulce: tu już zależy, komplet można mieć za 1000, jak i za kilka tysięcy :P. Poduszki poliuretanowe(polecam założyć w pierwszej kolejności) 700 zł. Paliwo: tu nie umiem odpowiedzieć, bo nie liczę. Komputer pokazuje mi spalanie w samochodzie od 9 do 17 litrów w zależności czy jazda torowa, miejska, czy w trasie. Jakieś drążki stabilizatorów, przeguby itp. to akurat w przypadku clio taniocha. Koszt imprezy SuperOES około 200 zł. Trackdaye około 300.

To by było na tyle, jeżeli kogoś pominąłem to dajcie znać- odpowiem w komentarzach

#sliwaracing #motoryzacja #samochody #hobby #wyscigi #kubica #kielce
Qrwauj2137 - No Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzisiaj odpowiem na wyczekiwane pytania spod ostatni...

źródło: comment_1595329469tCG6mprGZqDQgXeGnO1eUn.jpg

Pobierz
  • 62
via MirkoListy / WykoEvent
  • 5
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (470)

Sponsor: Promocje z branży IT (książki, gry, aplikacje i inne)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanenJr

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanenJr

! @bigger @die10 @Old_gamer1988 @PtactwaWiele @arcn @Pyrex_ @Kanapkowy @Xpress @Logeko @duderkula997 @GodSafeTheQueen @jotest @MichaelAngeloo @steve_louis @Yam1337 @StormtrUper @quwer @esk0 @TypowyDaltonista @Syn_Ojca_i_Matki @chianski @Czaajnik @v-tec @BoskyZenon @aadm10 @lumberman @
via MirkoListy / WykoEvent
  • 2