Wpis z mikrobloga

  • 3725
Mirki i Mirabelki - dość chamstwa!
Idę z tym do płokułatuły!

Słowem wstępu - mieszkam na wsi, ogarniam sobie powoli grunt, drzewka, ogródek, mała rozporóweczka. Wychodzę z psem na dwór i coś jest nie halo. Chwila otrzeźwienia, nosz k---a krowy, znowu krowy! Zniszczony basen, zniszczony ogródek, wszędzie ślady p----------o bydła. Właściciel odrzuca połączenia? No trudno, dryń dryń, panie policjancie? Zniszczenie mienia chcę zgłosić!

Będę informować na bieżąco co i jak.

Wiecej zdjęć niżej.
Waderra - Mirki i Mirabelki - dość chamstwa!
Idę z tym do płokułatuły!

Słowem wstępu...

źródło: comment_1595303377hVdFFWz4KHNoN9USmuBoGC.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Waderra 1. Granica przestępstwa przy zniszczeniu mienia wynosi 500 PLN a nie 250.
2. Zniszczenie mienia (zarówno przestępstwo jak i wykroczenie) może być popełnione tylko umyślnie. Zniszczenia dokonane przez zwierzęta trudno będzie zaliczyć do działania umyślnego.
  • Odpowiedz
@Tajny_agent_CIA:
Kolego, może i masz racje, że jak ktoś ma coś zniszczone to pały powinny przyjechać rozwiązać sytuację. Zapominasz tylko, że prawo prawem, a rzeczywistość rzeczywistością. Radzą tutaj dogadać się z właścicielem krów bo wiedzą, ze ja przyjadą pały to owszem wyjdzie na Twoje, ale będziesz miał kosę z większością sąsiadów załatwioną na lata. Będziesz potrzebował pomocy? Nikt Ci nie pomoże. Będziesz potrzebował coś załatwić, może nawet z korzyścią dla
  • Odpowiedz
@ck__:
Rozumiem, że się ze mną nie zgadzasz. Masz oczywiście prawo.
Jednak mając sporo rodziny na wsi zarówno ze swojej strony jak i strony żony słyszałem niejedno. Znawcą nie jestem, ale opinię mam wyrobioną.
  • Odpowiedz
@Waderra: właściciel ma obowiązek dopilnować zwierzynę aby ta nie biegała luzem co jest wykroczeniem, Ponadto powinien mieć ubezpieczenie gospodarcze z którego może pokryć ewentualne szkody wyrządzone przez zwierzęta, w innej kwestii albo płaci z własnej kieszeni albo sąd cywilny.
  • Odpowiedz
@vuelo: Jak będzie potrzebował pomocy to osobiście mu pojade pomóc, bo nienawidze takiego bezczelnego, samolubnego i bezmyslnego zachowania.
  • Odpowiedz