Wpis z mikrobloga

@kirk85: przecież wystarczy wejść na jakikolwiek portal z pracą gdzie podają widelki wynagrodzenia. Większość ui/ux na seniora to + 120k$ rocznie co daje ok. 40k zł miesięcznie. Jako ciekawostkę dodam, że Netflix ma największe zarobki w tej branży na poziomie ok. 200 tys. dolarów rocznie co daje około 65-70k zł miesięcznie.
@lastro: Ciężko powiedzieć. Ja się uczyłem jako samouczek robiąc jakieś projekty małe (np. forum dyskusyjne o cs 1.6) za 200-300zl. To było jeszcze przy pomocy Photoshopa. Potem robiłem konkursy na Freelancer.com gdzie wygrałem 6000zl za 2 dni pracy i uznałem że pójdę w tym kierunku. Nawiązałem kontakt z osobą u której wygrałem konkurs i miałem kontrakt €40 na godzinę (klient ze Szwecji). Dostałem wtedy macbooka i pracowałem w programie Sketch który
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Ja jestem samouczkiem i po prostu praktyka. Jeśli brakuje mi jakiegoś skrótu to go po prostu szukam. Dla przykładu często używam auto layout i skrót to SHIFT+A. Jestem również pedantyczny jeśli chodzi o ułożenie ułożenie warstw i nazewnictwo dlatego często używam skrótu Command+L żeby szybko chować grupy (i mieć overview struktury grup na konkretnym frame). Na YouTube na pewno są jakieś praktyczne przykłady - aż sam poszukam bo może jest
@zaxang: Dzięki za odpowiedź. Czyli ogolnie na początek polecasz po prostu szukac jakichś zleceń na dribble? Tylko czy jest w ogole mozliwe łapanie zleceń nie prawie nie majac takoch rzeczy w portfolio? W tej branży konkurencja jest ogromna

Różnica jest taka, że tutaj mniej liczy się aspekt wizualny, a bardziej przemyślenie całej aplikacji i rozwiązywanie problemów.


To nawet bardziej by mi pasowało. Kurcze, ale nei wiem moze od jakiegos kursu lepiej