Wpis z mikrobloga

@Brejku: protip - co niedziela w Mauerpark odbywa się karaoke a zaraz obok jest największy w mieście pchli targ - warto pójść zobaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w jakiej dzielnicy będziesz nocował?
@Brejku: Są ograniczenia, najważniejsze to mieć tą plakietke na szybie dotyczącą stref ekologicznych, kary są koło 100euro jeśli dobrze pamiętam. poruszać się po mieście najlepiej u-bahnem oraz s-bahnem, ewentualnie w celach turystycznych są busy, z fajnymi trasami przejeżdżające niedaleko głównych atrakcji. Polecam wypożyczyć sobie rowerek z jednej z apek(np. donkey republic) można fajnie pozwiedzać miasto w niewielkiej cenie, sam jak mieszkałem zamiast autem wolałem rowerkiem tam jeździć
@Brejku: zdecydowanie tak jak @asbjorn mówi - Berlin bardzo dobrze zwiedza się rowerem - w zasadzie wszędzie są ścieżki rowerowe, a nawet tam, gdzie ich nie ma jest dość bezpiecznie. Auto można zostawić na jednym z parkingów P+R (Parken und Reisen) - są to darmowe parkingi, na ogół przy jednej ze stacji S-Bahnu, skąd można elegancko i wygodnie dojechać do centrum.

w okolicach Alexanderplatz bardzo polecam pójść na burrito bowla do
@Brejku: za darmo raczej ci się nie uda tam zaparkować, bo wszędzie jest strefa parkowania, chyba że masz miejsce zapewnione. Plus tak jak mówi @asbjorn lepiej mieć plakietkę ekologiczną - nie fatygowałbym się, jeśli tylko przejeżdżasz przez Berlin, ale jak parkujesz przez dłuższy czas w strefie eko, to lepiej mieć.
Jeśli kupujesz bilet całodniowy, pamiętaj, że jest ważny do bodajże 3 w nocy następnego dnia, a nie 24h.

Akurat pracuję w
@Brejku: szczerze to nigdy nie chciało mi się bawić w P+R, bo zazwyczaj są daleko od centrum. Na początku jak przeprowadziłem się do Berlina i mieszkałem na Prenzlauer Bergu, to parkowałem normalnie na ulicy zaraz poza strefą (czyli np. Erich-Weinert-Straße). W twoim przypadku parkowałbym po prostu wzdłuż Prenzlauer Allee/Schonhauser Allee w zależności od tego, w którym miejscu mieszkasz i dojeżdżał tramwajem albo metrem te 2 przystanki. Tu masz mapkę płatnej strefy,
@adormidera @vandd A jak z parkowaniem w weekendy? Za 2 tygodnie mam plan przyjechać do Berlina pozwiedzać od soboty do poniedziałku i nurtuje mnie kwestia parkingu, czy w strefach bliżej centrum(powiedzmy do 2km od ścisłego centrum) dam radę zaparkowac? I ile kosztuje taki parking za cały dzień?