Wpis z mikrobloga

Co myślą sobie kolesie, którzy na wąskich, wiejskich drogach nie zjeżdżają nawet centymetr w swoją stronę? Pogardę dla swojego życia, czy pogardę dla życia innych? A może to i to? Nie wiem czy jest grupa ludzi, której nienawidzę bardziej. Czy da się dać im jakoś nauczkę? Wysłać na policję nagranie z kamerki? Jednym z moich najmroczniejszych marzeń jest napakować jakiegoś niepozornego gruza żelastwem i się z takim cwelem zderzyć, żeby choć na chwilę przed świercią zobaczyć to zdziwienie w jego oczach.

#motoryzacja #polskiedrogi
  • 30
  • Odpowiedz
niepozornego gruza żelastwem i się z takim cwelem zderzyć, żeby choć na chwilę przed świercią zobaczyć to zdziwienie w jego oczach.


@florenceandthemachine2137: Szkoda życia. Kup sobie starego Skota czy innego BTRa (z wyprzedaży agencji mienia wojskowego) i graj w "cykora" z takimi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@florenceandthemachine2137: Właśnie dlatego nienawidzę jeździć po wioskach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem, ile razy już musiałem #!$%@?ć na pobocze, bo dla takiego #!$%@? myśl o tym, że za zakrętem może ktoś być to ponad jego możliwości intelektualne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Szkoda życia. Kup sobie starego Skota czy innego BTRa (z wyprzedaży agencji mienia wojskowego) i graj w "cykora" z takimi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GaiusBaltar: przecież taki cwaniaczek nie będzie fikał do większych, jak będzie jechał TIR czy co go zmiażdży bez problemu, to na pewno grzecznie zjedzie, a jak jakiś zwykły Golf czy Mondeo, to będzie się bawił w cykora. Wojskowy transporter to już w ogóle
  • Odpowiedz
@florenceandthemachine2137: @smutny_kojot: miałem taki problem jakiś czas temu u siebie na wsi. Jak widze w odległości 300-500 metrów że gość jedzie prawie środkiem(czyli tak żebysmy mogli sie minac ja musiałbym zjechac na pobocze, pomimo że oboje normalnie bysmy sie zmieścili) ja #!$%@? na jego pas. Zawsze odpuszcza i potulnie trzya sie swojej krawędzi drogi. Wiem że jestem nieodpowiedzlny bla bla ale z hołota inaczej sie nie da. Jeżeli hołota widzi
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: zawsze możesz sie zatrzyamac na swoim pasie i wtedy jak gośc w ciebie walnie to jego wina. Kup kamere, wyslij do wydziału ruchu zajmujacego sie agresją drogowa i moze coś z tego bedzie
  • Odpowiedz
@iredbox: no dobra, jego wina ale jak spędzisz z połamanymi żebrami pół roku w szpitalu to nikt Ci tego nie odda. Zazwyczaj z brakiem zjazdu łączy się prędkość, chyba że u Grażyn w SUVach
  • Odpowiedz
@florenceandthemachine2137: mi raz busiarz rozwalił na wąskiej drodze lusterko w samochodzie służbowym. Trzeba jeździć z wideorejestratorem. U mnie wystarczyło wysłać zgłoszenie mailowe do policji, potem wezwali mnie by doręczyć im nagranie i zdjęcia uszkodzonego lusterka. Busiarz się nie przyznał, sprawa trafiła do sądu (nikt mnie nie wzywał na rozprawy, itd.). Dostał 300zł mandatu, z jego OC poszedł zwrot za oryginalne lusterko. Bez wideorejestratora policja pewnie stwierdziłaby współwinę. Pomijam fakt, że busiarz
  • Odpowiedz
@florenceandthemachine2137: @smutny_kojot: w punkt. Całkiem niedawno mijałem kilku takich "kierowcow" na lokalnej drodze, którzy jechali właśnie że środkiem drogi, a ja maksymalnie przytulony do prawej. Przez jedną #!$%@?ę z audi prawie połamałem felgę gdzie musiałem ostro na pobocze zjechac, które było wypełnione dziurami. Gdybym tego nie zrobił, pewnie debil by na czołowe poleciał. Czasami jazda po polskich drogach przypomina granie w rosyjską ruletkę...
  • Odpowiedz