Wpis z mikrobloga

Za radą użytkownika @grey09 gram trochę w podstawowe Anomaly. Na razie efekty są mizerne, ginę szybko i łatwo, zobaczę jeszcze, czy bardziej się uprę, czy mocniej się zniechęcę nowymi mechanikami i poziomem trudności. Na pewno sama gra robi duże wrażenie.

W najgorszym razie wrócę do Call of Chernobyl (który o ile się nie mylę jest podstawą, na której stworzono Anomaly), bo znany moder DoctorX wypuścił jakiś czas temu bardzo interesującego submoda, czyli Call of the Zone. Dla mnie najważniejsze są nowe dialogi, losowo generowane zadania i nowe ścieżki fabularne, brzmi super.

link do moda

Popróbuję jeszcze Anomaly. Taka luźna myśl na koniec: fani Stalkera mają teraz ogólnie lepiej niż fani Fallouta (jestem większym fanem Fallouta), bo mogą liczyć na to, że kolejne części będą coraz lepsze, a studio nie będzie zmieniało mechaniki ani klimatu serii.

#stalker #postapokalipsa
Sagez - Za radą użytkownika @grey09 gram trochę w podstawowe Anomaly. Na razie efekty...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Sagez Anomaly rzeczywiście bywa trudne, ale na ratunek przychodzą suwaki w opcjach, nie ma nic złego w tym, żeby sobie na przykład zwiększyć moc zadawanych obrażeń przez bronie lub zmniejszyć otrzymywane obrażenia, bo szczególnie na początki byle celny strzał z mocniejszej broni ścina z nóg, nie mówiąc o np. takich pijawkach, które są sporo przesadzone.
Ale zachęcam próbować, szczególnie że w Anomaly jest bardzo spory arsenal broni, dużo fajnych giwer gubią
  • Odpowiedz
@grey09: Jasne, spodziewałem się że będzie trudno :) Na prawie wszystko są mody. Mnie trochę wkurza, że zabity przeciwnik zostawia maks 5 pocisków, a każda broń jest zniszczona i niesprzedawalna (na logikę powinni kupować, tylko o wiele taniej, coś jak sprzedawanie książek w antykwariacie - raczej się nie opłaca). Jeżeli zagram to napiszę.

Właśnie nie wiem, czemu czasem po otrzymaniu obrażeń nie mogę biec, o co chodzi? Wiem tylko że
  • Odpowiedz
  • 0
@Sagez większość rzeczy niestety trzeba kupować, ale też jest addon który przebudowuje schowki. Wtedy jest tam mnóstwo amunicji :D

Raczej nie powinno się tak dziać - wydaje mi się, że to przez to, że jak kucasz tak całkiem do ziemi, to ten klawisz który za to odpowiada powoduje że idziesz zamiast biec, a w opcjach możesz mieć zaznaczone, żeby po wciśnięciu było chodzenie zblokowane zamiast tylko przy trzymaniu klawisza
  • Odpowiedz
@grey09: Masz rację. Pograłem teraz 3 godziny w Anomaly i jest o wiele łatwiej, bo mam chwilowo 2 towarzyszy (jakbym cheatował). Doszedłem do Garbage, tam myśliwy dał mi questa, do zabicia były 2 snorki i burer. Burer trochę przesada tak wcześnie w grze, widać że robione dla hardkorów :D zabiłem mutanty i umarłem chyba przez promieniowanie - w ogóle nie jestem w stanie zobaczyć, co jest nie tak ze zdrowiem
  • Odpowiedz
  • 1
@Sagez burer na wysypisku to dość rzadki widok, zwykle ich tam nie ma :P promieniowanie na pewno Cię zabiło, trzeba na początku nosić ze sobą wódkę, a z lepszym kombinezonem lub hełmem problem praktycznie znika
  • Odpowiedz
@grey09: no spoko, teraz mi się o wiele bardziej podoba. Po prostu nie wiedziałem że dostaniemy tyle kasy jeszcze w Kordonie po tych zadankach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sagez no to miłej gry życzę:) jak się wkrecisz to zobacz sobie poradniki tego gościa na YouTube o którym wspominałem w pierwszym poście, wyjaśnia dużo rzeczy, np. jak działa crafting. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że w grze można odblokować dodatkowe frakcje podczas przechodzenia głównego wątku ;)
  • Odpowiedz