Wpis z mikrobloga

#berlin #emigracja #pytanie
Szukam pracy w Berlinie. Nie mam doswiadczenia, ale skonczone studia (ktore raczej przydadza sie tylko dla papierka) i angielski C1. Chcialam znalezc jakas prace biurowa, ale tak szukam juz x miesiecy w necie i nic nie moge znalezc. Sprawdzam oferty zalando, amazona i roznych start-upow. Na miejscu sytuacja wyglada nieco inaczej? Sa w ogole jakies szanse na ogarniecie czegos innego niz praca na wozku widlowym i produkcji? XD
  • 15
  • Odpowiedz
@marcusx: to co robia ci wszyscy ludzie w duzych europejskich miastach bez znajomosci jezyka kraju w jakim sie znajduja? tak przeciez wyglada taki berlin, amsterdam, barcelona, paryz, nawet praga itd
  • Odpowiedz
@marcusx: E tam. Ja zaobserwowalam cos innego. Owszem, czesc osob famtycznie prauje na takich stanowiskach, ale jest gro osob wykonujacych prace biurowe w swoim ojczystym jezyku i po angielsku
  • Odpowiedz
  • 8
@andrzejobiad przykro mi, ale @darek-jg czy @marcusx mają rację - patrząc po znajomych, którzy wyjechali do krajów nieanglojęzycznych, a dostali pracę w zawodzie (dobrą biurową, a nie fizyczną), to znali oni już przed wyjazdem języki, w których się mówi w tych krajach (czyli niemiecki lub francuski).
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: sama piszesz ze od dłuższego czasu nie ma takiej oferty, może się zdarzają ale bardzo jest ich mało i nie wiem ile czasu chcesz na taką czekać. Berlin jest pełny studentów zagranicznych, ludzi z Polski, Hiszpanii, Włoch co Ty możesz zaoferować innego niż oni.
  • Odpowiedz
E tam. Ja zaobserwowalam cos innego. Owszem, czesc osob famtycznie prauje na takich stanowiskach, ale jest gro osob wykonujacych prace biurowe w swoim ojczystym jezyku i po angielsku


@andrzejobiad: Specjaliści ale jest też część obsługi klienta w masowych centrach outsouringowych. Spróbuj na Eures lub indeed. Tylko, że takiej pracy nie będzie nie wiadomo ile, więc nie zawsze trafisz na ofertę.
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: Myślę że imigrantów w Berlinie którzy nie umieją niemieckiego można prosto podzielić na dwie grupy - tych co mają jakieś konkretne twarde umiejętności i tych co ich nie mają. Ci pierwsi pracują bez spiny po angielsku bo wartość ich pracy opiera się na tym co umieją wytworzyć a nie na komunikacji w ramach kraju. Do tej grupy zaliczają się wszyscy specjaliści - IT, Finanse, Design, Fashion design, marketing, milion innych
  • Odpowiedz
@andrzejobiad: pisalem to juz niedawno, ale sie powtorze - szukaj na portalach typu mypolacy, czy cos w tym stylu. 1/20 ofert to praca biurowa, no i rzadko kiedy jest akurat w Berlinie, ale szukaja tam glownie Polakow do pracy. Niestety, bez niemieckiego bedzie Ci bardzo trudno - nie mowimy tylko o pracy, ale o codziennym zyciu - kwestie zameldowania w Bürgeramcie, czy zalatwienie najprostszych rzeczy jak dostep do neta, czy dogadanie
  • Odpowiedz