Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@szczur_wodny: Tbh masa ludzi #!$%@?, że widać piksele przy 27" i 1080p i jest to #!$%@? wybór. Z doświadczenia Ci powiem, że jest to praktycznie niezauważalne. Mam 27" iyame jako drugi monitor do przeglądarki/filmów/outlooka i tbh jest zajebiscie.
  • Odpowiedz
  • 4
@khurghan Ja mam 27 Samsunga w Full hd i nie polecam. Zależy też jak daleko siedzisz od niego, ale mo8m zdaniem do gier w Full hd się już nie nadaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczur_wodny: ja moge o QHD sie wypowiedzieć, mam 32" na biurku metr odległości i pikseli nie widać. Mialem podobny problem z wyborem, wziąłem większy + QHD. Na mac os dobrze sie skaluje wszystko, na ubuntu jest problem jak masz oprócz tego jeszcze monitor FHD.
  • Odpowiedz
@szczur_wodny: mam 27" w 1440p i 24" w 1080p i jak przejdę czasami z tego większego monitora na ten mniejszy to mniejsza rozdzielczość aż razi w oczy. Człowiek się szybko przyzwyczaja do ostrości 1440p. Ja bym nie kupował FHD w tych czasach. Bardziej bym się zastanawiał między 1440p a 4K ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szczur_wodny: Na Twoim miejscu wybrałbym 1440p. Po zakupie nowego PC miałem okazję grzebać w illustratorze i jest to o wiele bardziej wygodne od 1080p. W końcu nie muszę zwijać menu bocznych, bo wszystkie się ładnie mieszczą :)
  • Odpowiedz
Co ty mu za bzdury wciskasz.

@PortalZeSmiesznymiObrazkami: może jestem ślepy ale mam 27 cali 2k, 125% skalowanie (domyślne Windowsa) i ustawiam do tego 110% zoom w Chrome i czcionkę 14-16 w edytorze kiedy programuję. Inaczej literki są za małe.

właśnie jak z tym skalowaniem jest, wygląda to w miarę normalnie na 1440p?

@szczur_wodny Windows 10 sporo się poprawił odkąd ~3 lata temu kupiłem ten monitor. Na początku był rozmaz w wielu
  • Odpowiedz
Czy w tym rozmiarze wystarczy FHD czy lepiej dołożyć te 300 PLN do QHD.


@szczur_wodny: Jestem posiadaczem 2x27" jeden FHD i drugi QHD. Zdecydowanie warto dolozyc do QHD. Wcale nie trzeba skalowania. Niemniej jednak 27" jest super wyborem i FHD daje rade.
  • Odpowiedz