Wpis z mikrobloga

@Czarny_Klakier: trochę po czasie, ale przypomniałęm sobie, że w samochodzie mojej mamusi występował podobny problem. Samochód - powiedzmy okazja xD, po czasie zaczęło wychodzić że chyba był stuknięty, a na drzwiach szedł jakiś dziwny kabelek, ale mniejsza o to. Problem z immobiliserem też występował, czasami nie chciał palić od tak - przy czym wyskakiwała ta kontrolka z kluczykiem (samochód opel corsa 1.0), potrafił czasami od tak w środku miasta nie dać
@KristoFuller
@Evert

Wczoraj nie mógł podjechać. Podobno jakaś babka miała odbierać auto i zapłacić 2700zl i chciała zwiać. Czekał cały dzień na policję.

Był dzisiaj rano. Brak komunikacji po podłączeniu komputera ze sterownikiem. Stwierdził że albo coś z wiązka albo padł komputer. Lawetę załatwi za darmo a to 300zl odliczy od kosztów kolejnej naprawy.

Mam nadzieję że wyrobi się do piątku :-|
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarny_Klakier: Miałem podobny przypadek z audi czasem immo nie łapało, brak komunikacji z ECU i licznikiem, który okazał się uszkodzony. Albo faktycznie wiązka jak już coś się tam działo, ale ECU to raczej wątpię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czarny_Klakier: Zależy czy gość jest ogarnięty i podchodzi odpowiednio do sprawy logicznie eliminując przyczyny czy jest tak zwanym wymieniaczem. ¯\_(ツ)_/¯ Ja w takim przypadku jak Twój sprawdziłbym zasilanie sterownika ciągłość obwodu linii komunikacyjnej do sterownika i na koniec próba połączenia ze sterownikiem "na krótko". Wtedy mam pewność czy szukać dalej czy wina sterownika.
@KristoFuller auto odebralem w sobotę. Paragonu nie ma, miał wysłać na maila.... Nie mam też takiej plastikowej plakietki od drugiej paru kluczyków z kodem do immobilisera. Potrzebne mi to? I tak pewnie jest już inny bo wymieniał kompa i na nowo wszystko kodował.

Wymienił tez przepustnice bo podobno robila spięcie.
Problem od roku mam taki że nie chce palić za pierwszym razem jak stoi cała noc. Muszę drugi raz przekręcić kluczyk. Wtedy