Wpis z mikrobloga

Czy ktos sie orientuje czy procki z ebaya z Chin sa legitne? Jak chociazby ten tutaj:
https://www.ebay.co.uk/itm/Intel-i7-3632QM-3720QM-3740QM-3820QM-3840QM-3920XM-i7-3940XM-G2-CPU-Processor/293602616311?hash=item445c1463f7%3Ag%3AI4kAAOSwSTFe2Q9U&LH_ItemCondition=3
Niby sprzedajacy ma sporo opini, patrzylem kto kupil to kilka osob z > 100 opiniami kupilo te procki no, ale ni #!$%@? nie wiem czy to dziala jak powinno.
Druga rzecz, ram z Chin. Czy bioraca takiego Cruciala:
https://www.ebay.co.uk/itm/16-GB-Crucial-2x-8GB-2Rx8-PC3L-12800-DDR3-1600Mhz-SODIMM-Laptop-Memory-RAM-1-35V/223440250167?hash=item340613a537:g:lxIAAOSwVv9cgg9G
Kupuje dokladnie to samo co kupilbym w sklepie Cruciala?

#ebay #komputery #laptopy #technologia #zakupyzchin
  • 12
@cugowski: nie wiem co znaczy tanio za taki procek, ale on zawsze trzymają wysokie ceny, wystarczy zobaczyć na olxie że 95% wystawia stare generacje za takie ceny gdzie możesz mieć nowe ryzeny o wiele wydajeniejsze xD
niestety, albo ryzykujesz z ebaya albo czekasz nie wiadomo ile aż ktoś wystawi na olxie/allegro
musisz zobaczyć czy ebay pomaga przeciw oszukiwaniu jak allegro, bo tego nie wiem, na pewno większe bezpieczeństwo niż z ali
  • 0
@sanjayaJSM: Z tego co czytalem to kupujac przez paypala nie bedzie zadnego problemu. Tanio to w podobnej cenie, te £100 xD nowki gdzies widzialem za £700-£1000.
W sumie to chetnie bym ogarnal cos z Ryzenem, ale nie chce kupowac nowego lapka, raczej chcialem dokupic procek i ram, zeby mi komp posmigal jeszcze kilka lat. Chociaz moze jednak nie kalkuluje sie.
@cugowski: Zależy jak będzie wykorzystywany, skoro jakieś przeglądanie internetu/sporadyczny film to powinnien taki upgrade starczyć, moja siostra kupiła fajnego laptopika w okolicach 2k z ryzenem i ssd na studia/oglądanie filmów/net i jest aż nad to, wydaje mi się że to nie jest jeszcze aż tak tragiczna cena
  • 0
@sanjayaJSM: 2k brzmi spoko do takich rzeczy. Do pracy jako programista potrzebuje. Tzn.moze nie tak, ze potrzebuje jakos mocno, bo to co mam robie jednak czasami mam wrazenie, ze przymula juz mocno. Niby mam sluzbowego, z lepsza specyfikacja, ale ostatnio oddalem go do serwisu i jesli cos robie to na prywatnym i to jak przesiadka z motoru na rower prawie xD no dobra, az tak to nie, jednak wiem, ze da
@cugowski: osobiscie ramy szukalem na olxie i potrafilem wyrwac 8gb za 45zł xD to jako programista co az tak ci obciaza kompa? zawsze myslalem ze do programowania jakis lekki linux + jakies srodowisko nie jest jakos super wymagajace xD
  • 1
@sanjayaJSM: W sumie to nie patrzylem na gumtree, moze tam cos znajde ciekawego. Zadne linux, wszystko windows xD Visual studio dla serwera, visual studio dla apki webowej, visual studio code do tego, sql management studio gdzies w tle, jakas muzyka z youtube, plus czesto miliony kart pootwieranych. Wszystko generalnie dziala, chociaz jak naraz mam wszystko odpalone to widze, ze ramu brakuje czesto. No i czasami jak implementacje mam taka se, to
@cugowski: Na aliexpress są najtaniej chyba, tak, te procki są generalnie legitne (oczywiście zawsze może Cie ktoś oszukać ale to mało prawdopodobne), ale tak szczerze to po cholerę Ci 3840QM? weź 3740QM albo 3720QM, zdecydowanie tańsze a marginalnie mniej wydajne (kilka procent różnicy wydajności a cena 80-90$ vs 140$)
https://www.aliexpress.com/item/32697350165.html

O ramie się nie wypowiem bo nie jestem w temacie, ale gdybym miał zgadywać to tu powiedział bym że szansa na