Wpis z mikrobloga

@marasgruszka: Próbowałem ze szwagrem obie. Makita wydawała mi się nieco bardziej poręczna. Do skręcania mebli i prostych prac weź tańszą (z tych dwóch) albo w ogóle tańszej firmy. Wkrętarki tańszych firm mają jednak to do siebie, że są dość ciężkie. Zwróć też uwagę na udar, bo może być przydatny (wtedy BOSH).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@marasgruszka: wkrętarka w domu jak często robisz coś sam, to idealne rozwiązanie. Ja 10 lat temu kupiłem skila i jestem mega zadowolony. I kupiłem nie na akumulator który często jest rozładowany jak akurat jest potrzebna wkrętarka, tylko na długim, chyba 8 metrowym kablu. Do prac w domu idealna.
  • Odpowiedz
@marasgruszka: ten BOSCH ma 2 biegi, LM ma zły opis. Ale nawet jak jest jeden to wkrętarki zazwyczaj nie działają 0-1 tylko mają płynna regulacje na spuście.
Te modele nie bedą specjalnie lepsze od takiego parksida, macallistera czy dextera, bo to modele dla amatorów tylko z logo "lepszej" marki.
  • Odpowiedz
@marasgruszka: dodatkowo kupując np taki dexter:
https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarko-wkretarki/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-cdt219ld-n-18-v-2-ah-litowo-jonowa-dexter-power,p470688,l161.html
jest kompatybilny z innymi firmami (WORX/Erbauer ERI/ JCB 20V/ TITAN i chyba z niektórymi seriami MacAllister)
Więc potem można dokupić same body zamiast całego zestawu.

Jaka jest użyteczność udaru we wkrętarce za 450zl? Co mogę tym wywiercić?

Cegła, pustak spoko, beton raczej słąbo.
  • Odpowiedz
@marasgruszka: Ja mam taka https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarko-wkretarki/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-12v-1-5ah-litowo-jonowa-dexter-power,p449640,l161.html

W tym momencie ma jakies 5-7 lat (dostałem używana z rodziny wiec dokładnie nie wiem) i dalej działa świetnie. Plus akumulator nadal dobrze trzyma. Względem 18v jest dużo wygodniejsza do mebli bo jest lekka. Akumulator chowany w uchwycie, a nie cegła na dole wiec bardzo poręczna co przy meblach się przydaje. Jeżeli chodzi o wiercenie to w drewnie daje radę, ale do betonu/cegieł o wiele
  • Odpowiedz