Wpis z mikrobloga

@dendrofag:

Down?? No, tu masz rację.

Ale są też takie momenty których terminacja ciąży to jedyna szansa na przeżycie niedoszłej matki. A takich też chcecie zakazać.

Wracając do downa. Czy powinna być możliwość aborcji w takim wypadku?? Sprawa jest mocno dyskusyjna, z, jednej strony nie jest to przypadek zagrożenia życia.

Z drugiej, wychowanie zdrowego kaszojada to ciężki wysiłek finansowy a i czasem psychiczny i fizyczny. A co dopiero chorego. No niby
@RandomowyMetal:

Ale są też takie momenty których terminacja ciąży to jedyna szansa na przeżycie niedoszłej matki. A takich też chcecie zakazać.

Nieprawda.

Kościół nie zgadza się także na aborcję, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki, dopuszcza jednak wybór, które życie ratować, gdy ocalenie jednego może oznaczać szkodliwie działanie dla drugiego.


Więcej: https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/gn201111-podwojny.html
@dendrofag: super dedukcja. Teraz wyobraźmy sobie, że dziecko rodzi się z nieodwracalną wadą , matka ginie przy porodzie bo nie można zrobić aborcji kiedy życie matki jest zagrożone. Ojciec zostaje sam z dzieckiem którego życie polega na ciągłym cierpieniu i podtrzymywaniu przez aparaturę. Po 6ciu miesiącach cierpienia dziecko umiera.

Było warto, w imię BOGA!
@girabaldi:

super dedukcja. Teraz wyobraźmy sobie, że dziecko rodzi się z nieodwracalną wadą

No i co z tego? wielu ludzi żyje z nieodwracalnymi wadami, wielu z nich jest szczęśliwszy od ciebie.

matka ginie przy porodzie bo nie można zrobić aborcji kiedy życie matki jest zagrożone.

To jest bzdura i kłamstwo rozpowszechniane przez ludzi którzy nie mają pojęcia o czym mówią. Kościół dopuszcza wybór między życiem matki a życiem dziecka w przypadku
@RandomowyMetal:

Ale ty mi tu z Kościołem nie wyjeżdaj.

Dlaczego? To właśnie Kościół jest największym obrońcą życia nienarodzonych. wszelkie przepisy zaostrzające tak zwany kompromis aborcyjny są właśnie tworzone na podstawie wiary katolickiej i nauki.
https://www.wykop.pl/link/5190603/96-proc-biologow-przyznalo-ze-zycie-ludzkie-zaczyna-sie-od-poczecia/

Aha, życzę powodzenia w donoszeniu pozamacicznej.

Czytałeś w ogóle to co napisałem? Napisałem że Kościół dopuszcza możliwość wyboru między życiem matki a życiem dziecka.