Wpis z mikrobloga

@dendrofag:

Hmmmm pomyślmy. No tak bo całkowity zakaz to to samo co możliwość decyzji. Podjęła ryzyko. Dzieciak mimo diagnozy jest zdrowy. No i gitara.

Tylko wyobraź sobie że odwrotnych sytuacji też jest od #!$%@?, to po pierwsze. A po drugie. Przypadek ma być argumentem?? No przecież ten lekarzyna specialne źle tego nie zdiagnozował do ciężkiej cholery.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 585
@dendrofag: No lekarz na pewno lepiej się zna niż jakiś random z neta. Zresztą żeby już całkowicie nie #!$%@?ć logiki pokaż dane ze większość dzieci z podejrzeniem wad wrodzonych rodzi się zdrowe.
  • Odpowiedz
@dendrofag: Wiesz że najpiękniejsze jest to, że to był wybór tych ludzi? Jak liberalizacja nikogo nie przymusza, tak samo prawo nie będzie przeszkodą dla osób którzy nie będą chcieli go przestrzegać...
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal:

Ale są też takie momenty których terminacja ciąży to jedyna szansa na przeżycie niedoszłej matki. A takich też chcecie zakazać.

Nieprawda.

Kościół nie zgadza się także na aborcję, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki, dopuszcza jednak wybór, które życie ratować, gdy ocalenie jednego może oznaczać szkodliwie działanie
  • Odpowiedz
@dendrofag: super dedukcja. Teraz wyobraźmy sobie, że dziecko rodzi się z nieodwracalną wadą , matka ginie przy porodzie bo nie można zrobić aborcji kiedy życie matki jest zagrożone. Ojciec zostaje sam z dzieckiem którego życie polega na ciągłym cierpieniu i podtrzymywaniu przez aparaturę. Po 6ciu miesiącach cierpienia dziecko umiera.

Było warto, w imię BOGA!
  • Odpowiedz
@SystemFound:

Wiesz że najpiękniejsze jest to, że to był wybór tych ludzi?

Ja też jestem za wolnym wyborem, ale nie w przypadku kiedy dotyczy on innych ludzi. A dziecko, mimo że rozwija się w ciele matki, jest człowiekiem. Więc nie może matka decydować o śmierci lub życiu dziecka na podstawie własnego widzimisię.
  • Odpowiedz
@girabaldi:

super dedukcja. Teraz wyobraźmy sobie, że dziecko rodzi się z nieodwracalną wadą

No i co z tego? wielu ludzi żyje z nieodwracalnymi wadami, wielu z nich jest szczęśliwszy od ciebie.

matka ginie przy porodzie bo nie można zrobić aborcji kiedy życie matki
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal:

Ale ty mi tu z Kościołem nie wyjeżdaj.

Dlaczego? To właśnie Kościół jest największym obrońcą życia nienarodzonych. wszelkie przepisy zaostrzające tak zwany kompromis aborcyjny są właśnie tworzone na podstawie wiary katolickiej i nauki.
  • Odpowiedz
@girabaldi:

nie obchodzi mnie zdanie kościoła. Kościół nie jest władzą ustawodawczą.

Może cię nie obchodzić, ale obchodzi ludzi którzy walczą o ochronę życia nienarodzonych.
  • Odpowiedz
@dendrofag:

Kościół to niech się sobą zajmie, a nie medycyną. Jak mnie pamięć nie myli to mają swoje problemy do rozwiązana. A polska to jeszcze na szczęście kraj świecki. Mimo usilnych starań.

Czytam co piszesz. Na stwierdzenie że aborcja jest czasem jednym wyjściem odpisałeś,
  • Odpowiedz