Wpis z mikrobloga

Mam problem z siecią WiFi. Nie mogę się z nią połączyć na nowym laptopie. Przez telefon można się połączyć z siecią i wszystko działa.
Próbowałem rozwiązać problem za pomocą rozwiązywania problemów w Windowsie i dowiedziałem się tyle, że "Karta sieciowa WiFi nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP"

Laptop to Lenovo Legion Y540.
I5 9300H
16GB Pamięci RAM
480 SSD
Win10
GTX1650

#internet #wifi #informatyka #siecikomputerowe #laptopy #lenovo
  • 25
  • Odpowiedz
@GwachQar: Dwie opcje w zasadzie.
1. Skonfigurowany jakiś statyczny IP z dupy na interfejsie od sieci bezprzewodowej
2. wyłączona/wykrzaczona usługa klient dhcp
  • Odpowiedz
@GwachQar: Upewnij się że nie masz wpisanego IP w konfiguracji IPv4 w karcie sieci bezprzewodowej, ma być ustawione "Automatycznie uzyskuj adres IP"
  • Odpowiedz
@dktr: Jeśli mówimy o: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPV4) to w "Ogólnych" mam zaznaczone "uzyskaj adres IP automatycznie"
Mam też zaznaczone "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.
W konfiguracji alternatywnej również mam zaznaczone automatyczny adres prywatny IP

@thority: Jeśli mówisz o "Autoconfiguration IPv4 Adress to jest to 169.254.159.255
  • Odpowiedz
to czyli cos na linii laptop->router. rozumiem ze fizycznego dostepu nie ma, zdalny jest? mozesz sie na router zalogowac? Sąsiedzi tez maja problemy? :)
  • Odpowiedz
@thority: Nie mam fizycznego dostępu do routera. Na parterze jest skrzynka i domyślam się że może w niej jest router, ale nawet nie wiem czy jest możliwość bym ją otworzył.

Nie wiem czy sąsiedzi mają problemy. Mimo że wszystkie mieszkania zajęte to jeszcze z żadnym się nie widziałem. W każdym bądź razie ta sieć działa na telefonie, na laptopie już nie.
  • Odpowiedz