Wpis z mikrobloga

#gry #pcamaster #fallout #fallout4 #fallout76 #ubisoft #wildlands #thedivision2

Zaraz odpalam #breakpoint od Ubisoftu, wiem że jest skopana, ale za 49zł mogę popróbować, najwyżej rzucę w kąt i zapomnę... Takie przemyślenia przy spadku ciśnienia i zasypianiu na stojąco
Jestem megafanem Fallouta 1 i 2, klimat POSTAPO RPG, niesamowity, questy, główne, poboczne, decyzje, dialogi...
potem miałem przerwę w graniu chyba z dekadę
wróciłem na chwilę i pograłem w Fallouta 3 na jakimś lapku w 20 klatkach na niskich, myślałem że ten syfiasty wygląd, to dlatego że gram na poleasingowym thinkpadzie za 150 funtów...
Gdybym tylko wtedy wiedział, że pierwszy Fallout online(76) będzie jak wszystkie poprzednie Fallouty 3D: na zmodowanym Oblivionie, moja opinia o Firmie Bethesda w tym łamanym angielskim memie poniżej.
Teraz grałem sobie w średnio ocenianego odmrażacza od Ubisoftu: Division2, czasem z nudów/ciekawości zatrzymywałem się i patrzyłem na szczegóły z punktu ukochanego Fallouta, strzelałem do butelek/w przedmioty, nic nadzwyczajnego, ale takie coś(z pewnymi modyfikacjami) spokojnie by wystarczyło do RPG w klimacie postapo, wiem ze Ubisoftowe gry mają opinię powtarzalnych(rozwal obozy, zbierz rzeczy: kawałek mapki zaliczone, powtórz...), ale fajnie mi się grało w Far Cry 5, czy Wildlands, takze w tę grę z ?Kasandrą? co ma jaszczembia mam na dysku, nie kasowałem, ale przestałem grać bo jest za duża( nie jest zła, jest za duża, muszę zrobić przerwę, ciekawe odniesienia do starożytnej grecji;))...AC Odyssey, różnie ludzie mówią o ostatnich AC, ale mi podpadła(ze starych grałem tylko w 2-3, dwójka mi się podobała).
Skoro Fallout wpadł w łapy bezdusznego kolosa wyciskającego kasę, to mogę powiedzieć: szkoda że wpadł w łapy kolosa tak leniwego, ze mimo że wyciągnął wszelkie możliwe $ z takiego Skyrima na każdą możliwą platformę w kilku wersjach, to dalej lepi Fallouta76 na odchodach z gry z czasów kamienia łupanego, tekstury rozmiar piksel, feeling broni poziom strzelanka dołączona za darmo do gazety w latach 90tych, długo by wymieniać, ten cały Tod Howard, czy jak się ten szczur nazywa, widać po jego ruchach i gadce że to korpo-ropucha.
Nie mają u mnie szacunku ludzie(może to roboty?:), którzy podcierają sobie tyłek franczyzą, z której każde inne wujowe korpo zrobiłoby lepszą(mechanicznie) grę(Resztę, jak szczegóły typu fabuła;) można by zostawić kilku prawdziwym pasjonatom-fanom. Z dobrym silnikiem pewnie by wypaliło).
Podczas kolejnego podejścia(jak dodali NPC) zbudowałem bazę w F76 i patrzyłem na te rozmyte bryły mające robić za głazy i drzewa, postrzelałem z shotguna i pistoletu maszynowego, które czuć tak samo(czyli jak sprite z gry z 1992 roku) i chyba tym razem skasuję tę grę na zawsze, wiem że w F76 można spotkać spoko ludzi, fanów Fallouta, ale tam nie ma co robić na dłuższą metę, ile można podziwiać wystrojone domki.
Dobra, wyżaliłem się, stary dziad, a płacze nad grami, przepraszam za błędy i składnie, zasypiam po ciężkim dniu(tygodniu, bo weekend też pracowałem) w pracy i przez tę pogodę.
Dobra idę zobaczę co ten Punisher(aktor serialu jest w grze) tam naodstawiał na tej wyspie w Breakpoint, nie lubię takich motywów typu brońki teraźniejsze, ale tech. z przyszłości(drony rozmiarów aut jak w The Division 2, nawet w Wildlands te mikro drony miały funkcje jak samolot szpiegowski), szkoda ze nie zrobili Wildlands 2, ciekawa lokalizacja była, sukces Sicario i Narcos mogły by ponieść serię w tych klimatach w drugą część, chętnie bym zobaczył co ta agentka zlecająca nam uwalenie POTĘŻNEGO MEKSYKANINA robiła dalej.

PS
Wiecie co mnie denerwuje na granicy dostania piany? Oglądam kanały o broni palnej: tłumiki nie tłumią wystrzału, lekko go tylko wyciszają, nadal jest głośny i słychać go z daleka.
Ma inne brzmienie, mniej podobne do wystrzału, co może zmylić na chwilę zamotanych strażników, ale dalej jest w wuj głośno i cały obóz raczej usłyszy jeśli nie jest za duży.
Nie wiem czemu w filmach, serialach i grach wciąż jest to pfu pfu pfu(mój odgłos tłumika w filmach: pfu), którego nie słychać 3 metry dalej. chyba w jednym filmie widziałem bardziej realistyczne odwzorowanie tłumików.
Dlatego w Wildlands zdejmowałem tłumik by było choć trochę realizmu:)
Narazie:)
RabarbarDwurolexowy - #gry #pcamaster #fallout #fallout4 #fallout76 #ubisoft #wildlan...

źródło: comment_1594670901hHIasl02K6zaB23sbTtev7.jpg

Pobierz
  • 2