Wpis z mikrobloga

Zdarzyło się komuś z was zakupić ebooka i dostać plik źle sformatowany, z niewyjustowanym tekstem? A jeśli tak, to reklamacja została rozpatrzona? Pieniądze zwrócono?

Bo kupiłem na Woblinku ebooka VALIS i plik jest, cóż, średniej jakości.

#ebook #czytanie #ksiazki
  • 11
  • Odpowiedz
@reynevayen: Tak, otrzymałem odpowiedź z wydawnictwa, że niektórzy właśnie takie wolą. Faktycznie, na forach pojawiają się takie głosy. Trudno powiedzieć, czy są one wypowiedziami osób nieudolnie składających e-booki czy faktycznie ludziom to nie przeszkadza. W każdym razie zgłoś reklamację, może akurat ktoś to zrobi porządnie...
  • Odpowiedz
@Cyfranek: Zgłosiłem reklamację, czkekam co dalej. Co zabawne postanowiłem w międzyczasie zakupić ebooka na empiku, bo bardzo mi zależało na tej książce (a akurat miałem jakieś środki za zwrot czegoś), i to jest dokładnie ten sam plik. Więc zamiast z jedną reklamacją teraz użeram się z dwoma...

PS. Jak napisałeś, to akurat siedziałem na twojej stronie. ;)
  • Odpowiedz
@Postronny: Pobrałem .epub-a i użyłem calibre, ale szczerze mówiąc tekst wygląda jeszcze paskudniej. Najprawdopodobniej przez to, że w tekście są małe obrazki na początku rozdziału. ¯\_(ツ)_/¯

Poza tym jeśli wydaję na coś pieniądze, to mimo wszystko oczekuję, że towar będzie zgodny z moimi oczekiwaniami.
  • Odpowiedz
@reynevayen: Daj znać, co odpowiedzą. Choć pewnie "nie zależy to od nas, my tylko sprzedajemy plik, który mamy od wydawnictwa". Wtedy możesz poprosić, aby zwrócili się właśnie do niego. Albo sam też możesz do wydawnictwa napisać, szczególnie jeśli księgarnia się wyślizga. Trzymam kciuki :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nigdy nie używałem pliku bezpośrednio z księgarni. Pobieram EPUB i używam caliber aby przerobić na Mobi z pewnymi dodatkami. Jedyny problem miałem np. z książką mistrz i Małgorzata, po przerobienie w caliber nie chciała się wysłać do chmury Amazon, zarówno mail i Amazon send nie działał.
Aż sam sprawdzę losowo książki czy mam taki problem.
  • Odpowiedz