Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
#bialystok #podlasie #podroze #podrozujzwykopem

Mirki i Mirabelki, rozważam na wakacje zwiedzanie Podlasia. Głównie okolice Białegostoku. Co tam jest godnego uwagi ? Stawiam raczej na niszowe opcję niż same miasto. Póki co wyczaiłem świątynię jakiegoś lokalnego proroka Ilji, wieże widokowe, stadninę koni i ścieżkę przez rozlewiska. Polecacie coś jeszcze fajnego ? Każdy nawet najbardziej #!$%@? pomysł się liczy. Dziękuję z góry =D

  • 20
@EnderWiggin: jeziora sobie zwiedź, tam jest sporo takich jezior powstałych po kopalniach, fajne niektóre, kiedys widziałem tam takie pozostałe po kopalni siarki, pomaranczowe wydmy przy jeziorze. Oprócz tego gdzieś tam są takie fajne mosty kolejowe z kamienia, pozostałe po Niemcach, nie pamiętam nazwy miejscowości
@EnderWiggin myślę, że warto sobie pojeździć po prostu i popatrzeć, dosłownie. Uważam, że Podlasie jest fajne pod względem natury. Trasa z Białegostoku do Hajnowki jest ładna, po drodze jest kraina otwartych okiennic, różne cerkwie i kościoły. Ogólnie polecam stronę atrakcjepodlasia.pl
@EnderWiggin Supraśl, Tykocin, kładki w Śliwinie, rezerwat krzemionka, nad wodę możecie do Siemianówka + zajechać do jałówki zobaczyć kościół pic;rel.
Białowieża, twierdza Osowiec, biebrzański park narodowy, w poczopku jest silvarium czy jakoś tak.
Dużo natury ogólnie w okolicy naszego miasta.
silvarium za supraslem polecam. Poza tym dworek w choroszczy (tu mowie serio nie zadne hehe konony), ogrody branickich w bialymstoku, kladka w sliwnie,
@EnderWiggin:
Kładki Waniewo-Śliwno, kładki w Waliłach, zerwany most w Kruszewie.
Kajaczki i spływ po Narwi albo po Biebrzy.
Rajd po cerkiewkach na południu Podlasia.
Rezerwat Krzemianka.
Kraina otwartych okienic: wsie Puchły, Trześcianka, Soce.
Fajnie przejechać sobie z północy na południe wzdłuż białoruskiej granicy, można spotkać takie fajne rzeczy jak https://wrphoto.eu/details.php?image_id=36512
Bunkry na linii Mołotowa nad Bugiem albo nad Bienbrzą (od Czarnej Białostockiej)
Twierdza Osowiec i okoliczne umocnienia.
Strękowa Góra i pomnik