Wpis z mikrobloga

@davidero69: wieczorem zaraz po zachodzie - jest na północy, lekko na zachód.
Dużo lepiej jednak widać nad ranem przed 3, północy wschód.
Niezbyt wysoko nad horyzontem. Ogólnie im ciemniej (północ) tym jest niżej więc za nisko na obserwacje, a im jest wyżej tym bliżej wschodu/zachodu i jej nie widać.
  • Odpowiedz
@HalEmmerich: w Stellarium na PC trzeba zrobić takie coś:
Konfiguracje (klawisz F2) -> Wtyczki -> Edytor Układu Słonecznego -> Konfiguruj -> Układ Słoneczny -> Zaimportuj -> Komety -> wybierz zakładkę MPC Observable Comet List -> wybiera się C/2020 F3 - i po tym wszystkim można podziwiać kometę w Stellarium, bo w rzeczywistości widać tylko te cholerne chmury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fizykWysokichEnergii: Pozdrawiam z Północy Krakowa. Kometa widoczna, na tle komina starej cegielni w Zielonkach. Zachęcam do fotografowania dziś w nocy. Dziś ma być bezchmurnie.
Historia tego zdjęcia jest skomplikowana. Kiedy już ją dojrzałem, pobiegłem szybko do domu po aparat i wtedy kometę przysłoniła chmura. Czekałem prawie godzinę aż kometa znowu się pokaże i oto wynik. Fota zrobiona około 3:20, aczkolwiek kometę dojrzałem już po godzinie 2:00
f.....s - @fizykWysokichEnergii: Pozdrawiam z Północy Krakowa. Kometa widoczna, na tl...

źródło: comment_1594661991QfMqgwUsQTokGzpnKT2FZK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@thisisthesix: kometa 3D/Biela ukazała się po raz pierwszy w 1772 następnie zagubiona odkryta ponownie w 1823. Paradoksalnie 1772 to I rozbiór a 1823 to "odrodzenie" w postaci królestwa.
  • Odpowiedz
kometa 3D/Biela ukazała się po raz pierwszy w 1772 następnie zagubiona odkryta ponownie w 1823. Paradoksalnie 1772 to I rozbiór a 1823 to "odrodzenie" w postaci królestwa.

@Wiri: czyli teraz znowu rozbiór... wiadomo kiedy wraca? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz