Wpis z mikrobloga

@johnmorra: @karolinana:
http://threehairyhearts.blogspot.com/2018/08/dlaczego-koty-nie-powinny-jesc-suchej.html?m=1

Moje koty mają dostęp do suchej karmy ALE nie jest ona podstawą ich diety. 80% mokre dobrej jakości 20% suchej. Są weterynarze, którzy wszystkie "cudowne" karmy suche typu royal canin polecają na schorzenia nerek lub inne, kiedy kot szczególnie nie powinien jeść żadnej suchej. Ale royal canin płaci za każde sprzedane opakowanie więc polecają. A kot z problemami zdrowotnymi na samej suchej karmie to po prostu #!$%@?ństwo.
@jatylkozapytac artykuł trochę przekłamany. Piszą tak, jakby każda sucha karma to było zło. Ja kupuję karmę bez dodatku zbóż (Purizon) i stanowi ona 95% diety kota. 5% to smakołyki lub surowe mięso. Jeśli je więcej innych rzeczy, np Royal canin albo jakieś mokre typu Gourment, to od razu wychodzi uczulenie na szyi. Dodam że kot sam zadecydował co chce jeść, po prostu inne rzeczy nam nie schodzą i te smakołyki albo surowiznę
@karolinana: mój kot też decyduje co chce jeść... same suche i tuńczyk (ale tylko applaws tuna with prawns albo taki tunczyk dla ludzi innych firm nie chce) nic innego nie zje. tyle kasy co wywalilem do kosza to naprawdę inny kot by na tym rok przeżył. Robiłem głodówki, wtykałem wręcz jej do buzi i nic. tylko tuna i tuna :/ Jak widzę tutaj ludzie co pokazują, że ich koty nawet naleśniki
Pobierz
źródło: comment_1594572262uXjsejQt2Gh3W0jKpHqKzd.jpg
@karolinana: to jest Twój kot więc możesz go karmić czym chcesz, nawet 100% sucha. RC i Gourmet to gówno, więc nie dziw, że kot źle zareagował. Ja bym własnemu kotu czegoś o składzie Gourmet nawet nie dała, a u mnie % udział suchej karmy to maksymalnie 20% całej diety i nikt mnie do większego % suchej nie przekona - widzę jak to się odbija na zdrowiu kotów.
@johnmorra: kot wybierze to co mu najbardziej smakuje, a nie co jest dla niego najzdrowsze. Jak wyżej - to Twój kot więc możesz go karmić czym chcesz. Tuna "dla ludzi" ma sklad dla ludzi, nie dla kotów (konkretne konserwanty, % soli itp). Moje odkąd jedzą 80% mokrej są po prostu zdrowsze, nie mają problemów z układem pokarmowym i tak dalej. A inny kot na 100% suchej będzie żyć w zdrowiu 20lat
@jatylkozapytac ale ja cie przecież nie przekonuje do zwiększania ilości suchej karmy xD co mi do tego xD
Mówię, że mój kot ma wszystko inne w dupce, je tylko tę sucha karmę i już. a tamte nazwy dałam przykładowo, bo próbowałam wielu różnych firm, bazując na opiniach czy składzie. Kot reaguje dobrze na tą sucha karmę, weterynarze nie negują i wszyscy jesteśmy szczęśliwi
@jatylkozapytac: na Wileńskiej w Chorzowie jest dobry wet, co prawda jak każdy poleci sucha karmę która gardzę i głównie specjalizują się w nerkach/układzie moczowym, jednak robią dogłębną analizę i np jako pierwsi wykryli u mojego kota po latach problem z sercem i skierowali go do Zabrza na dokładniejsze badania.
@jatylkozapytac: Diagnovet na Klimzowcu w Chorzowie. Panią dr. Berdecką polecam szczególnie!
Mieliśmy na odchowaniu dwa kociaki w kiepskiej formie i podstawową dietą była dla nich dieta mięsna. Pani doktor szczegółowo omawiała z nami sposób karmienia, analizowała proporcje w diecie i doradzała czym ją uzupełniać.