Wpis z mikrobloga

@BIALYBUREK
@stefan_pmp

Gospodarka mi pada na twarz. Mam stary sprzęt, ale na mój areał to aż za dobry. Szukam alternatywy dla pszenicy i zbóż.

Ostatnio eksperymentowałem z rzepakiem, ale oddał tyle samo PLN z ha co QQ przy której nakład pracy prawie zerowy. Nie chcę kończyć gospodarki rodzinnej, ale cholera jest coraz trudniej ()
@bloodyhell666 hmm, na różne sposoby się uprawia :D zakładasz sobie użytek zielony - łąkę poprzez czysty siew trawy (bardziej wymagająca - dużo pielęgnacji śor wymaga), albo jako wsiewka w zboże (tu zbierasz ziarno ze zboże jako plon główny, a trawa na przyszły rok zostaje i to tyle). Kosisz na pniu, albo dwuetapowo. Mi w tym roku przy tych deszczach wszystko wyległo, więc w tym roku dwuetapowo (najpierw kosiarka, jak wyschnie to wtedy
@bloodyhell666 nie bardzo, bo jak wspomniałem tego nie sprzedaję. A ceny są mocno uzależnione od tego co uprawiasz, na łąki cena zaczyna się od 6-7zl/kg, a jak masz certyfikat Eko to nawet kilkanaście zł za kg za mieszankę traw. Gazonowe chyba lepiej stoją cenowo. Weź sobie wstukaj w neta ten tytuł, nie mogę skopiować linku. Przykładowe technologie.produkcji z.oplacalnoscia, jak poszukasz to znajdziesz.tego więcej
cezeterson - @bloodyhell666 nie bardzo, bo jak wspomniałem tego nie sprzedaję. A ceny...

źródło: comment_1594501846EvQbX1D03yLtLLFtwBOb9D.jpg

Pobierz
@rolnik_wykopowy nie jestem pełnoetatowym rolnikiem. Normalnie chodzę do roboty a rolnictwo na moich śmiesznych 9 ha jest zajęciem po pracy. Nie dam rady obrabiać warzyw czy innych czasochłonnych rzeczy. Dlatego pytam co idzie zebrać Bizonem ;)