Wpis z mikrobloga

Gdyby komuś przyszło do głowy, żeby pod ubuntu zrobić sobie pendrajwa startowego do Windowsa, to uprzejmie informuję, że większość sposobów z internetu nie działa. A pomysły są różne.
1. unetbootin - komp się nie ładuje z pendrajwa
2. winusb - komp się nie ładuje z pendrajwa, w dodatku musiałem korzystać z trybu tekstowego, bo tryb graficzny nie zadziałał.
3. mkusb - komp się nie ładuje z pendrajwa
4. dd - komp się nie ładuje z pendrajwa
5. montowanie po katalogach + rsync - komp się nie ładuje z pendrajwa
6. montowanie + kopiowanie plików - komp się nie ładuje z pendrajwa
7. kreatory nośników rozruchowych z ubuntu - nie działają na iso od MS
No i w końcu:
8. woeusb - DZIAŁA! Ale Ubuntu ma chyba złe repozytoria, bo trzeba instalować ręcznie:
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install woeusb
Wersja z "Oprogramowania Ubuntu" nie działa.

A po co mi był nośnik startowy do Windowsa? Żeby uruchomić chkdsk na jednym dysku na którym mam NTFS.

Ten wpis pisałem dla samego siebie, gdybym w przyszłości znów musiał sobie zrobić taki nośnik...
Ale może się komuś przyda.

#linux #ubuntu
  • 66
@ehhhh: ja gruba chyba przeinstalowalem jakos. Wlasnie najlepsze jest to, ze nie zapisalem sobie w koncu jak to naprawilem. U mnie spoko jest to, ze mam dwa dyski wiec jak cos to moge zbootowac po prostu z drugiego dysku i tyle. W kazdym radzie z livecd dzialalem. Na prwbo pamietam, ze nie pomogla apka do naprawiania, musialem cos innego zrobic
@Bordomir: Mniej więcej. Nie czuję się specjalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thority: Przez chwilę zastanawiałem się nad maszyną wirtualną, ale uznałem, że szybciej będzie ściągnąć program do nagrywania iso na pendrive. Potem uznałem, że skoro nie działa, będzie szybciej ściągnąć drugi program. Potem trzeci... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście już po sprawie :)