Wpis z mikrobloga

Witajcie mircy, mam 2 pytanka:

1) Chcę na weekend podjechać autem do Berlina (nie spełnia norm umweltzone, czy jak to się nazywa) i z soboty na niedzielę spać w samochodzie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia/pomysły, co do lokalizacji, gdzie mógłbym sobie przystanąć na noc, gdzie będzie bezpiecznie i nikt za bardzo się nie będzie czekać? (Na przykład jakiś duży, spokojny parking, albo spokojne osiedle domów jednorodzinnych, gdzie mógłbym się skitrać na jakimś parkingu na uboczu ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

2) Oprócz zwiedzania chciałbym się przejść po outletach/jakichś sklepach, gdzie można kupić tanie buty (konkretnie mi zależy na Vansach :P), czy ktoś może coś polecić w samym Berlinie, ewentualnie jakie macie odczucia odnośnie Designer Outlet Berlin (to miasteczko zakupowe koło Berlina), jest sens tam się zapuszczać w sobotę?

Z góry dzięki za każdą pomoc, w Berlinie byłem raz w życiu i na spontanie się wybieram odwiedzić to miasto, także jestem totalnie zielony jeśli o to chodzi :P

#berlin #niemcy #noclegi
  • 6
@paprykasz: ad 1) generalnie powinno sie udac wszedzie poza Umweltzone do ktorego nie powinienes wjezdzac. Patrz np za jakims P+R.
Najmniej sensowne wydaje mi sie wsrod domkow jednorodzinnych. Moga Cie wziac za potencjalnego zlodzieja ktory obczaja domy. Polskie blachy w tym nie pomoga :P
Jesli chcialbys stac pod sklepem/centrum handlowym to obadaj czy nie ma szlabanow i czy parking nie jest zamykany na noc. Oraz czy regulamin tego nie wyklucza. Bo
@Hertha: Dzięki za pomoc, właśnie myślałem o P+R, ewentualnie o tych zjazdach z autostrad, gdzie śpią tirowcy, ale to dosyć daleko od miasta, a w mieście po prostu troszkę się boję, że stanę w dzielnicy, gdzie jest trochę większe "bandyctwo" czy coś :P
@paprykasz: Generalnie autostrada to dobra opcja, przewaznie na tych postojach sa spoko toalety i czesto prysznice. Wg mnie minusem moze byc halas od autostrady.
Ja swego czasu pol europy zjezdzilam z bylym niebieskim paskiem stara Renowka spiac glownie w aucie :) To byla przygoda :D
@Hertha: O proszę, no ja właśnie chcę spróbować czegoś podobnego, więc na przetarcie szlaku chcę spróbować gdzieś niedaleko takiej akcji ;) dziękuję Ci za pomoc koleżanko, a co do tych outletów, to orientujesz się troszkę, możesz polecić coś takiego, czy to nie Twoje klimaty?
@paprykasz ten designer outlet to wg mnie szału nie robi. Jeszcze nigdy nie trafiłam na jakieś super promocje tam (chociaż teraz obniżyli VAT to może jest taniej), większość sklepów jest dość mała, a na weekend pewnie będzie też trochę ludzi. Jak do tego dojda jakieś ograniczenia do ilości osób w sklepie (nie wiem jak to tam wygląda teraz), to pewnie będą też kolejki przed sklepem. Więc jeśli się tam wybierasz, to może