Wpis z mikrobloga

Alarm w domu?

Kupujemy bliźniak w Poznaniu, ale na obrzeżach. Nie jest to kompletnie środek pola, choć wiadomo, że centrum to nie jest. Na około wzdłuż ulicy są domy. Bliźniak będzie na ogrodzonym osiedlu. Deweloper w standardzie nie daje alarmu.

Czy jest sens zakładać alarm? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o włamanie w celu rabunkowym to ciężko zostać na takim małym osiedlu niezauważonym, bo pewnie dość szybko sąsiedzi się poznają w mniejszym lub większym stopniu, ale wciąż - sami swoi. W samym domu nie sądzę, żebym miał cokolwiek wartościowego na tyle, żebym płakał z tego powodu, a co byłoby warte zachodu jak chodzi o włamanie (TV? stary rower? stary komputer? może jakiś laptop którego wciąż nie mam?) Włamanie w innych niecnych celach gdzie jest dużo łatwiejszych lokalizacji, żeby komuś coś zrobić?

#dom #budownictwo #budowadomu #nieruchomosci
  • 19
@prostynick ja bym sobie ogarnął coś ze Smart Home co ci wyśle powiadomienie na telefon. Dobra byłaby kamerka z czujnikiem ruchu plus jakiś alarm. Patrzysz że coś nie tak i uruchamiasz alarm. Powinno to być tanie i wystarczające. Chociaż nie wiem ile kosztuje system antywłamaniowy profesjonalny ale pewnego kilka razy drożej
@prostynick: pamiętam taki wspaniały dzień jak próbowali mi się wbić do mnie i do sąsiadów z parteru, na zamkniętym osiedlu w Krakowie w centrum miasta. W bliźniaku, w domu też celowałbym w coś na zasadzie Smart Home + kamerka IP?


Wydaje mi się, że jeśli chodzi o włamanie w celu rabunkowym to ciężko zostać na takim małym osiedlu niezauważonym, bo pewnie dość szybko sąsiedzi się poznają w mniejszym lub większym stopniu, ale wciąż - sami swoi.


@prostynick: właśnie bardzo łatwo bo zawsze się ktoś kręci po osiedlu, a nikt nie reaguje bo się nie znają między sobą. Znajomemu już raz się włamali, a kilka innych razy próbowali. Ukraść mogą niewiele, ale
@prostynick: Rolety to parę sekund więcej a poza tym od razu widać że cie nie ma.
Alarm z czujkami zewnetrznymi, interwencjami ochrony i aplikacją do powiadomień. Oddzielnie kamerki zeby ogarniać co się dzieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostynick: zaraz Ci znajdę film z akcji dwóch złodzieji w dzielnicy Rawicza za dnia przy świadkach. Jak ktoś coś okrada i ma maskę to nieważne ilu ludzi by to widziało, nikt nie zaryzykuje swoim życiem za twój dobytek. Szybka akcja to pięć minut i po sprawie. Policja nie dojedzie. Alarm potrafi skutecznie odstraszyć złodzieji. Zainwestuj w niego albo chociaż samą syrenę zamontuj na elewacji nie podłączoną. Większość złodzieji sobie odpuści.
@Szeretlek: ale własnie o to mi chodzi, że u mnie w 5 minut to możesz ukraść używany telewizor i stary komputer. Nie mam pieniędzy, biżuterii, niczego wartościowego, a do tego i tak będzie ubezpieczenie. Alarm jedynie mógłby odstraszyć, bo w 5 minut ochrona i tak nie przyjedzie, a skoro złodziej zuchwały i 5 minut mu wystarczy to i podczas wycia alarmu to zrobi.
@NapoleonWybuchowiec: można kupić pod Poznaniem. Najtańsze 500k, dużo po 550-600k, ale brak utworzonej drogi, czasem brak oświetlenia, brak chodników, do szkoły dla dzieci daleko, działki małe i oko w oko z sąsiadem na przeciwka. Tam gdzie patrzę w sumie obok też jest brak oświetlenia, drogi, chodnika, a cena to 700k ale działka to 750m, a dom 150 i brak skosów na piętrze. Wybrałem coś innego mimo wszystko, trochę drożej, ale będzie
@NapoleonWybuchowiec: 11km od centrum. Może coś tam jest taniego, ale to nie są fajne bliźniaki. Będzie albo małe albo działka mała albo okolica nie teges.

Jeden z tańszych:
https://www.otodom.pl/oferta/lokal-skorzewo-spokojna-okolica-ID46u8u.html

Akurat działka i tak nie najmniejsza tutaj. Minusy jak dla mnie: powierzchnia dość mała, brak garażu, brak chodnika i ulicy, nawet na głównej drodze wciąż nie ma chodnika, żeby dojść do "centrum" wioski dla dzieciaka do szkoły, salon słabo doświetlony, bo tylko