Wpis z mikrobloga

Kiedy byłem na studiach na ekonomii mnie uczyli, że banki biorą pieniądze od ludzi, by w zamian za to dać na ROR mały procent ponad inflację, zaś na lokacie no już sporo ponad inflację. Tak, stara szkoła, star czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No więc były to dawne czasu i dobrze wiem, że czasy się już baaardzo zmieniły.
Ale mimo wszystko, nadal mnie #!$%@?, jak można dawać na lokacie 0,01% w skali roku, gdy inflacja sięga już prawie 6%. To nie lepiej pozybyć się działu lokat, niż robić z siebie debilny bank, z absurdalną ofertą?
XDDDD
#mbank #banki #lokaty #polska #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1594234254cXAwUON4NtDE93mLcnLeDQ.jpg
  • 28
Kiedy byłem na studiach na ekonomii mnie uczyli, że banki biorą pieniądze od ludzi, by w zamian za to dać na ROR mały procent ponad inflację, zaś na lokacie no już sporo ponad inflację.


@text: Mnie tak tłumaczyli w podstawówce.
@text: Jeżeli komuś się wydaje, że na świecie nic się nie zmienia i dalej będzie tak jak Cię x lat temu uczyli to jest w grubym błędzie. Sytuacja na rynkach finansowych jest bardzo dynamiczna. Dzięki obniżeniu stóp procentowych wiele osób mogło pozwolić sobie na kredyt hipoteczny, jednak lokaty też są niskooprocentowane.
Może lepiej zastanówmy się nad tym jak działania władzy wpłynęły na wzrost inflacji, a nie plujmy tylko na banki, że
Nie podoba się w mBanku to idź do innego, a nie jojczysz.

@miznogud:
Mam w kilku, w tym takich gdzie oferują 2%.

Żenada.

@miznogud:
Żenada to jest 0% na lokacie, dziś nadal jest wiele kretytów, gdzie RRSO to 12-15%, więc nie mów mi, że jedyna opcja to 0,01% i zauważanie tego, to żenada.

Pozdrawiam i życzę szerszego spojrzenia na świat.

Uważasz, że masz szersze, bo uważasz, że to normalne, że
@text: nie mówię, że 0.01% to jedyna opcja. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałam, że jak się nie podoba w mBanku to zalecam inny, a nie kończenie o tym na wykopie XD
Szybko umiesz ocenić człowieka. Niektórzy ludzie zamiast zarabiać 2% na lokacie potrafią w inny sposób zarobić pieniądze, a nie oczekiwać, że ktoś inny zrobi to za nas i będą to nie wiadomo jakie fajerwerki.
Widocznie Ty masz mentalność niewolnika
nie mówię, że 0.01% to jedyna opcja.

@miznogud:
a ja napisałem o tym konkretnym przypadku ... więc:
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Znowu PACANIe #!$%@?łeś się czegoś, czego nie rozumiesz.
Czy ty do #!$%@? pana umiesz coś przeczytać ze zrozumieniem baranie?!
Dlaczego marnujesz mój czas?

Niektórzy ludzie zamiast zarabiać 2% na lokacie potrafią w inny sposób zarobić pieniądze,

A kto tobie powiedział, że chcę zarabiać na lokatach XDDDDD
Znowu pacanie sobie
To przestań się angażować w wykop i probówać robić z siebie wielkiego ekonomistę, bo Ty cały czas uważasz, że definicja lokaty stanowi o tym, że musisz zarobić więcej niż stanowi inflacja. Nie słyszałam jeszcze o lokacie na 0 %, co najwyżej na 0,01 % czy coś w ten deseń. Skończ p*******ć i obrażać ludzi, którzy są mądrzejsi od Ciebie, a Ty jesteś za bardzo ograniczony, żeby to zauważyć.
Jeśli Ty skończyłeś Uniwersytet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@text: jaki to sobie wyobrażasz "trzymacie dział lokat". Za jakiś czas rpp (miejmy nadzieję) podniesie stopy procentowe, a do tego czasu tańsze jest wrzucenie 0.01% niż jakiekolwiek zmiany w procesie banku:)
Ale wiesz, że w innym banku mam teraz 2%


@text: Wszystko zależy od ustaleń i regulaminów lub polityki. Jeśli stopy zostaną na tym poziomie to prędzej czy później ten inny bank też obniży (chyba, że w umowie masz, że nie może być niższa niż 2% niezależnie od stóp). Rata kredytu też tanieje w różnym czasie w zależności od tego kto jaki ma. To, że ty masz 2% to nie znaczy, że
I jeszcze niby po studiach ekonomicznych


@miznogud: Przecież gość pisze, że był na studiach a nie skończył. Owszem na studiach pewnie był ale co najwyżej na policealnym kursie korespondencyjnym w mongolii skoro nie wie takich podstaw. Nie mówiąc już o skończeniu bo w to nie uwierzę. Nawet najgłupsi ludzie jednak jak skończą kierunek to jakieś fundamentalne podstawy mają.
0,01? kto wpłaci hajs na lokatę,


@saper_vodiczka: RPP obniżając stopy procentowe do takiego poziomu właśnie zniechęca ludzi do zamrażania kasy na lokacie. Jednocześnie sprawiając, że oprocentowanie pożyczek jest najtańsze. Krótko mówiąc by zmniejszać negatywne skutki kryzysu z jednej strony luzuje się ilościowo (czyli rzuca pieniądz na rynek) z drugiej zmusza ludzi by nie mrozili swojego hajsu. Nikt nie będzie mroził swoich oszczędności jeśli nic na tym nie zarobi. Alternatywą jest trzymanie