Wpis z mikrobloga

Mirki jak wygląda sytuacja z drzwiami pokojowymi na stare futryny?
Coś mi się obiło o uszy, że nie można nigdzie kupić drzwi, które pasują do starych futryn, bo inny profil, bo inny rozstaw zawiasów.
Jak to wygląda w praktyce? Trzeba pruć futryny i wstawiać nowe lub montować nakładki, czy da radę gdzieś kupić drzwi, które pasują?

#remontujzwykopem #dom #kiciochpyta
  • 6
@Ekspert_z_NASA ja 7 lat temu wstawiłem nowe, a w tamtum roku wymieniłem sobie tylko same skrzydła, wsytko pasowalo. Możesz w sklepie dla pewności zapytać czy rozstaw zawiasów to ogólny standard, czy każdy producent robi po swojemu, ale z tego co kojarzę to jeden #!$%@?
@Ekspert_z_NASA: wymienialiśmy u babci ostatnio właśnie skrzydła na stare żeliwne futryny. Z futrynami był zrobiony porządek, cała starą farba była zjechana, na nowo ładnie ogarnięte i skrzydła elegancko dobrane.

Zastanawialiśmy się również na nakładkach nowych futryn co się zakłada na stare, ale nie było sensu, bo kolorystycznie jest wszystko ładnie dobrane.

Tylko wiadomo, że tego typu skrzydeł nie kupisz w Castoramie xD
@Ekspert_z_NASA moja mama ostatnio wymieniała tylko skrzydła drzwiowe, bo nie chciała pruć futryn. Futryny, blok z płyty początek lat 90. Za 5 skrzydeł na wymiar, koszt około 2.5-3k (takie ciut ładniejsze niż basic, ale i tak tu super wyboru nie ma, nie ma co sie oszukiwać). Jak chcesz fotke jak to wygląda, to daj znaka. nakładki mogą być jak masz na nie miejsce, i ewentualnie jeśli futryna na to pozwala.