Wpis z mikrobloga

Gdzie waszym zdaniem lepiej zbudować dom i mieszkać:

- 15 km od miasta i zbudować dom z dużą działką ~1000 m2
- w mieście i mieć dom na małej działce ~260 m2

Cenowo tak samo. Centrum życia, praca, szkoły oczywiście w mieście. Dodatkowo zaletą budowy domu na działce jest większa możliwość w wyborze projektu domu, np. nie ma konieczności budowy domu piętrowego.
#budowadomu #dom

Gdzie waszym zdaniem lepiej zbudować dom i mieszkać:

  • 15 km od miasta i dom z dużą działką ~1000 m2 59.6% (34)
  • w mieście i dom na małej działce ~250 m2 40.4% (23)

Oddanych głosów: 57

  • 14
wielkość działki delikatnie większa od działek w zabudowie szeregowej


@niech_ktos: Najpierw to się w urzędzie miasta dowiedz na co na tej działeczce byś dostał pozwolenie. Bo ja obstawiam dom wielkości kontenera morskiego maks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niech_ktos: Sąsiad by musiał się zgodzić, zresztą i tak więcej niż 50m pewnie wtedy nie postawisz. Serio dowiedz się w urzędzie, żebyś się na minę nie władował, bo to w każdym mieście są inne przepisy
@niech_ktos: Ale poważnie jak rozważasz zakup takiej działki czy coś to się dowiedz najpierw w urzędzie co i jak. Bo w mojej gminie to mógłbyś z tego max 40m2 zabudować i to przy pomyślnych wiatrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)Ale może w Twoich stronach jest inaczej
- 15 km od miasta i zbudować dom z dużą działką ~1000 m2

- w mieście i mieć dom na małej działce ~260 m2


@niech_ktos:

Dużo zależy co masz na granicach tej działki, bo jak te 1000m2 jest otoczone innymi działkami z domami, to nie ma sensu, a jak na granicy jest las, łąki, itp. to już inna sytuacja.

Dla mnie pierdzielanie się dojazdami z wiochy, ma sens jak tam naprawdę