Wpis z mikrobloga

@denomine będą tak pisać to normalne. Przecież nie napiszą ze ok zgadzamy sie proszę podać kwotę jaką mamy Panu zadośćuczynic. Mieszkasz przy linii? Zgłoś się do inspektoratu ochrony środowiska niech robią pomiary albo jeśli mają już to niech udostępnia dane. Bo wiem że co jakiś czas muszą robić takie pomiary nawet bez prośby zainteresowanych.

A potem tylko sąd. Ja niedługo składam pozew. Zobaczymy
@denomine hałas jest nieodłączną częścią kolei ale to w ich interesie jest by nie wychodził poza obręb ich własności i to w wysokości nie wyższej niż przewidują normy wg rozporządzenia
Już wcześniej poprosiłem inspektorat o pomiar hałasu.
Od czerwca pociągi u mnie dają sygnał Rp1 głośniej, podwójnie i w dodatkowych miejscach.
Śmieszne jest, że ministerstwo infrastruktury chwali się jak to obniża hałas, a efekt jest wprost odwrotny.
@denomine: dziwne bo niedawno zliberalizowano przepisy apropo RP1 i na rogatkach strzezonych maszynisci nie musza juz dawac sygnalow. W kolei w mojej miejscowosci sa takie rogatki i czesc maszynistow olewa trabienie a czesc trabi.

I co napisal inspektorat ? Zrobia pomiary?
Inspektorat jeszcze milczy. Po nowelizacji dot. używania Rp1, która miała wyciszyć pociągi, kolej postawiła dodatkowe znaki nakazujące trąbić.
Zmiana głośności to chyba jakaś akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa. Czekam na odpowiedź PLK.