Wpis z mikrobloga

@EerieAlligator: na weselu siostry byłem jak byłem dzieciakiem (15letnim) i wtedy nic nie dawałem. Znajomym daję zwykle koło 5stów (przy chodzeniu na wesela z narzeczoną i spaniu w hotelach na koszt młodych) lub 400 przy nie spaniu.
Na Twoim miejscu zrobiłbym sobie przemnożenie jakie mogą być koszty na łeb plus dał coś rodzaju "wsparcie bo to moja rodzina": koszt Twojego talerza (i Twojej pary) to pewnie bedzie koło 250, wodzirej koło
@EerieAlligator: 1K jak wesele jest bez bajerów i jesteście przeciętnie zamożni to jest OK, a jak masz wyrzuty sumienia czy coś to zawsze możesz poświęcić swój czas i pomóc jej przy organizacji (coś przywieźć, zamówić, przypilnować)
@EerieAlligator: ja też nie chodzę na wesela, ale zazwyczaj się mówi tak że daje się tyle ile para młoda wydała na ciebie na to wesele, czyli coś około 500 zł na parę i później ewentualnie jakiś bonus jak chcesz dać więcej w szczególności że to twoja siostra. Jakiejś dalszej rodzinie więcej niż 5/6 stów nigdy bym nie dał xD
@abcdefghijklmn: Koszta wesela nie są ukrywane bo rodzice pokrywają chyba głownie, nie interesowałem się za mocno ale wiem że bez problemu mogę się dowiedzieć od rodziców. Mieszkam właściwie na drugim końcu Polski, specjalnie biorę kilka dni wolnego żeby pomóc coś tam i być na miejscu (z własnej woli). Dodatkowo najlepiej zarabiam wśród rodzeństwa co jest dla wszystkich jasne (rozmawiamy otwarcie o zarobkach). Więc gdy druga siostra która zarabia może połowę tego
@EerieAlligator: cóż: sam kiedyś szukałem pomysłu 'ile do koperty' i liczyłbym na taką odpowiedź jak moja, więc się dziele :) już za Ciebie tego raczej nikt nie wymyśli (no ja na Twoim miejscu to bym nawet nie chciał, żeby ktoś za mnie miał wymyślać)
@EerieAlligator: to trochę na głowie stanęło, że zastanawiasz się czy wypada dać tysiaka (tak ogólnie, nie tylko u Ciebie w rodzinie) :P. Niedługo dojdzie do tego, że wesela będą biletowane i nikt się nie będzie zastanawiał ile dać, bo będzie cennik.

Moim zdaniem tysiąc pln to już całkiem pokaźna koperta. Już nie mówiąc o tym, że kompletnie nie rozumiem par młodych, które potem komukolwiek mówią kto ile dał - to tylko
@EerieAlligator: Jak dasz tysiaka od siebie to będzie ok. Tym bardziej ze rodzice pokrywają wesele w części. Jeśli chodzi o koszty wesela to przy weselu 60-80 osób to jest jakiś 1000 za osobę, ale wiadomo że nie robi się wesela po to żeby ono się zwróciło.