Wpis z mikrobloga

W 2019 Największym eksporterem czekolady i batoników czekoladowych w Europie były Niemcy 640 000 ton (czyli 30% wkładu), na drugim miejscu uplasowała się Belgia z ilością 300 000 ton (14% wkładu), następnie Holandia z ilością 290 000 ton (13% wkładu) a na czwartym miejscu Polska 230 00 ton (10% wkładu trochę mnie to zdziwiło ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). I... dzisiaj jest dzień czekolady, smacznego :) Znalezisko
Dane Eurostat / Reddit

#ciekawostki #polska #europa
Pobierz R.....r - W 2019 Największym eksporterem czekolady i batoników czekoladowych w Europi...
źródło: comment_1594109008Jd0Bc18r912uCbYj0tgo5W.jpg
  • 67
@ReDHunter: Przeliczyć to na zawartość kakao i Polska zniknie. Inni też się zresztą nie popisują.


@Aaandrzej: To akurat bezzasadny argument. Czekolada ma akurat tyle kakao ile powinna mieć. Jako konsument możesz kupić mleczną, albo gorzką, zależy to od Ciebie. Nie świadczy to o jakości i cenie, bo można mieć drogie i tanie czekolady w obu tych typach. Prędzej bym się przyjrzał zastosowanym tłuszczom i ewentualnie innym dodatkom jak emulgatory.
@Kalwigi: a jako kto konkretnie? Pracowałem kiedyś w fabryce Barona (jako robol najniższego szczebla) i wytrzymałem dwa tygodnie :P z kolei kumpel robił tam jako mechanik i polecał jako lekką robotę :P
Zgadnijcie skąd Niemcy i Belgowie mają plantacje Kakao. Z czasów kolonialnych kiedy król Leopold obcinal Murzynkom ręce, do dziś zamieszkuje tam wiele Niemców Belgów Holendrów etc z ich majątkami, posiadłościami oraz układami


@taktosiekonczy: Tzw. neokolonializm. Importują z Afryki towary warte miliardy dolarów, w zamian od czasu do czasu wyślą murzynom kilka worków z ryżem albo wybudują im studnie w ramach pomocy humanitarnej. I ludzie dziwią się dlaczego tamten kontynent jest tak