Wpis z mikrobloga

XDDD "Bo inni tak robią, to i my musimy." Co za ułomność i zupełny brak argumentów.


@Enviador: A jest jakiś świetny argument dlaczego koniecznie musi być blacklist zamiast blocklist? Bo jeśli nie to strasznie jałowe spory macie ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
bo blacklist jest standardowym określeniem od zarania dziejów, na #!$%@? to zmieniac? xD


@Czarna_ksiazka: Bo historycznie w pewnych kulturach utwierdza negatywne stereotypy. Gdyby od zarania dziejów mówiono "polacklist" w stosunku do czegoś zabronionego też pewnie czulibyśmy się niekomfortowo ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
@Robuz ja #!$%@? xD a co z blackmail, blackjack, blacksmith albo blackberry? Też rasizm?

edit: mam nadzieję, że nie myjesz zębów pastą "whitening", bo tym wyrażasz swoją wyższość nad każdą rasą inna niż biała. Pamiętaj, że liczy się kontekst byczQ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam nadzieję, że nie myjesz zębów pastą "whitening", bo tym wyrażasz swoją wyższość nad każdą rasą inna niż biała.


@Czarna_ksiazka: Uwielbiam te argumenty ad personam, tymbardziej, że od początku mówię, że mi to osobiście obojętne xD

blackmail, blackjack, blacksmith albo blackberry?

A któryś z tych terminów ma swój "lepszy" odpowiednik, whitemail, whitejack, whitesmith czy whiteberry? Nie ma.
  • Odpowiedz
@Robuz: już widzę jak microsoft czy twórcy różnych distro linuxa przepisują kod w kernelach, bo jakiemuś lewakowi się nie podoba "blacklist" XDDDDDD Chociaż jak w moim korpo by mi kazali w apce zmieniać te terminy to #!$%@?, przecież to ich kasa będzie na to wydana, więc mi też to wisi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Proponuje zrobić trollową akcje nawołującą do ujednolicenia kolorów figur w szachach xD bo jak to jedne czarne drugie białe. I jeszcze białe zaczynają!!!


@kary_koniu: spóźniłeś się, już yt zaczął banować programy z szachami...
  • Odpowiedz
już widzę jak microsoft czy twórcy różnych distro linuxa przepisują kod w kernelach, bo jakiemuś lewakowi się nie podoba "blacklist" XDDDDDD


@szdunek: To dobrze widzisz xD Zmienili m.in. MySQL, GitHub. Kto jest właścicielem GitHuba? Microsoft. A zmiana nazwy w każdym nowoczesnym IDE to może 5 minut roboty.
  • Odpowiedz
bo blacklist jest standardowym określeniem od zarania dziejów, na c**j to zmieniac? xD


@Czarna_ksiazka: Bo historycznie w pewnych kulturach utwierdza negatywne stereotypy. Gdyby od zarania dziejów mówiono "polacklist" w stosunku do czegoś zabronionego też pewnie czulibyśmy się niekomfortowo ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Robuz: nazwy wyświetlanej owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przecież jak będzie czarny programista to też go to może urazić, a zmiany w core projektów to nie 5 minut. Pamiętaj o testach jednostkowych i E2E, które też trzeba zmienić pod nowe elementy (a to nie jest jakieś SPA napisane w PHP/JS, gdzie w kilku plikach robisz CTRL+H) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Absolutnie nikt tych terminów jie utożsamia z innymi ludźmi czy niewolnictwem.


@edgar_k: Z tym się nie zgodzę. Wiadomo, że w Polsce nikogo ten termin nie interesuje, ale w krajach gdzie często dochodzi do konfliktów na tle rasowym niektórym taki podział się źle kojarzy. Widocznie ta grupa była na tyle liczna, że całkiem sporo dużych firm zdecydowało się na zmianę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz