Wpis z mikrobloga

Jestem na keto od marca, ogólnie to cały czas czułem dużą moc i siłę a ćwiczę dosyć aktywnie w tygodniu(przedtem 3x siłownia, teraz 2x 1,5h piłka nożna/badminton + 2x siłownia), lecz ostatnimi czasy zauważyłem, że dosyć słabo się regeneruje po treningach i mam mniej na nich siły, ciężary które wcześniej spokojnie trzaskałem w 3 seriach np. uginanie przedramion z hantlami stojąc - 10kg na łapę, to teraz muszę zmniejszać do 7-9kg.

I ogólnie jak właśnie te aktywności typowo cardio(np. piłka) to daje sobie rade i czuję lepszą wydolność, to na siłowni często czuję już zmęczenie na początku, planuje sobie dołożyć do supli jakieś 500mg karnityny dziennie, bo przedtem ją zażywałem ale przestałem.

Czy jest coś co mogę zastosować? Może wybić się na jakiś dzień z ketozy?

#keto #silownia #mirkokoksy
  • 12
@Perthro: biorę jabłczan kretyny, 2,5mg w nietreningowe i 5mg w treningowe.

Co mi da w tym przypadku ryboza?

Białko trzymam na solidnym poziomie cały czas ~1.5g/kg, więcej nie dam rady wepchnąć w trzech posiłkach ;)

Btw. raczej nie zależy mi na tym, żeby stymulując organizm wzmacniać swoje ćwiczenia, tylko bardziej, żeby na normalnym poziomie ćwiczyć z dobrą regeneracją.
@Filem00n: Kreatyne bierz w monohydracie, jest najtańsza a efekt ten sam. Cała reszta to gówniany marketing. Bierz 5mg dziennie cały czas bez przerw. Ja drugi rok jestem na kreatynie, głównie dlatego że ma działanie nootropowe ale siła też jest ważna.
@Perthro: czemu nisko? ograniczanie sobie mocno białka też jest szkodliwe, jednak gdy organizm nie umie korzystać jeszcze z tłuszczy, to białko daje jakiś zastrzyk energii, choć nieefektywny

te 0,8 - 1g jeżeli się nie ćwiczy to zawsze powinno się jeść
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filem00n: Tak wiem, niech trzyma zalecane proporcje póki jest na adaptacji i jego organizm dopiero uczy się korzystać z dobrodziejstw tłuszczyku. Potem może eksperymentować. To miałem na myśli.