Wpis z mikrobloga

@Obruni: No wiem i to jest najśmieszniejsze. A swoją drogą to szkoda że ten portfel już raczej nie będzie zbytnio rozwijany. Tzn. został aktywny tylko jeden devek od androida. Wersja iOS chyba nieaktualizowana od 3 lat, ktoś niedawno wspominał a ten co został w ogóle nie ogarnia iOSa.

Portfel miał za sobą scam z ICO, ale ostatecznie zrobili naprawdę dobry i dopracowany produkt. Sporo fajnej funkcjonalności na każdym kroku. Nawet tak
@megaloxantha: wiesz, ale mnie chyba nic więcej nie trzeba. Fakt traktuje go jak portmonetkę- mam portfel w komórce, jak cyber napisał, jest adres book,( choc kiedyś mnie wkurzyli, kiedy po aktualizacji adres book zniknął), teraz rozszerzyli o ETH i jego dzieci, to jest to, czego potrzebuje. Ja nic więcej w zasadzie nie potrzebuje. Od Cybera teraz sie dowiaduje, ze ma problemy, szkoda by bylo. Swoje ETH trzymam pod trezorem- potrzebuje piętnastu
@irekzrobzabeprosze: na komórkę jest argent
https://www.argent.xyz/

a metamask jeśli laguje to przez łączenie z infurą, na lokalnym nodzie jest natychmiastowy.
Możesz spróbować zmienić infurę na cloudflare: kliknij settings, networks, add network, rpc url wpisz "https://cloudflare-eth.com", jakaś dowolna nazwa i ok. Zazwyczaj działa szybciej od infury.

Portfele łączące ethereum z innymi to zazwyczaj pomyłka, kiedyś sprawdzałem chyba właśnie mycelium i pamiętam że były jakieś problemy z ręcznym ustaleniem limitu gazu,
megaloxantha - @irekzrobzabeprosze: na komórkę jest argent
https://www.argent.xyz/
...

źródło: comment_1593917133CNIrV49UINjGnpkh5lbmfO.jpg

Pobierz
@megaloxantha: wiesz, ale tutaj jest pewien problem. Ja nie chce się doktoryzować w tej dziedzinie, chce cos prostego w użyciu. Kiedy będę potrzebował funkcji, której, to co mam mi nie zapewnia, to wiesz, co zrobię? Mam kumpla na wykopie: megalxantha i jego zapytam :). Chyba zbyt często zapominacie, ze krypto ma być dla wszystkich. Kiedy będę komuś tlumaczyl, o co chodzi w krypto i dojdziemy do tego momentu, to powiem mu
@Obruni: ale metamask działa dobrze, tylko określił że 'laguje' co trudno zdiagnozować. Może być opóźnienie przez sieć, ale równie dobrze może mieć komputer z 4gb ramu gdzie wszystko się tnie.
W takim electrum też czasami trzeba ręcznie wybrać serwer, szczególnie jak połączy cię z fałszywym. Ludzie nie rozumieli jak to działa i potracili chyba nawet miliony przez fałszywe serwery electrum.
@megaloxantha: zgadzam sie. do metamask nic nie mam. Chodziło mi o ogólne podejście do krypto, czasem wychodzicie z założenia, ze to co dla Was jest wiedza podstawowa, dla reszty tez taka jest.
a po co komu mycelium? co to niby potrafi poza wysyłaniem tokenów?


@megaloxantha: Masz całą listę funkcji ci wypisałem. Z pewnością lepszy niż metamaska który nie ma kompletnie nic poza podstawową funkcjonalnością. Ale nie to nie, mnie to przecież wisi.

Mycelium w swoim czasie robiło ICO i cały zebrany hajs przepili/rozkradli


@Amebcio: Przecież o tym wspomniałem ()

Ludzie nie rozumieli jak to działa i potracili chyba
@Obruni: Źle że ich zawołałem. Nie ma sensu. Nie widzisz tego ataku? Nie ważne czy dobry portfel, czy zły. Trzeba pojechać po nim bo to był portfel btc a jak można przyznać że się przyda? To byłoby równoznaczne z tym że metamaskowi coś brakowało. Na tym to polega. Mycelium genialny portfel, nie chcą go to nie. Ja im nie wciskam :P
@cyberpunkbtc:

Zwariowałeś? Miliardy


no i po co ta hiberbola, jak ukradli miliony, tak jak napisałem?
https://thenextweb.com/hardfork/2019/04/16/behind-the-scenes-electrum-hackers-steal-4m-with-bitcoin-phishing-attacks/

I to była tylko i wyłącznie jego wina


bo ludzie nie rozumieli, że electrum łączy się z jakimiś losowymi serwerami które każdy może postawić i ufali aplikacji. Więc twierdzenie że bitcoin jest 'prosty w obsłudze' to kłamstwo.

Człowieku, funkcjonalność takiego mycelium czy Samouraia w porównaniu z waszym podstawowym i "najlepszym" portfelem to niebo a ziemia.
Krypto ma byc proste, na tyle proste, żeby ktoś, niezajmujący sie ta dziedzina, bądź w ogóle laik połapał to mając wiedze na poziomie wyslania maila i zainstalowania aplikacji w telefonie.


@Obruni: Zgadza się. Jednak, jest wiele podstawowych rzeczy które ciężko uprościć, choćby ze względu na to że to zdecentralizowana sieć. Kiedy wszyscy mają wgląd we wszystko, niestety nie można na jakichś serwerach ukryć części funkcji z wglądem tylko dla danych użytkowników.
Więc twierdzenie że bitcoin jest 'prosty w obsłudze' to kłamstwo.


@megaloxantha: Przecież to jakaś kpina. Kto tak twierdził zwłaszcza odnośnie electrum?
I #!$%@? ty dalej jak żałosny nieudacznik trzymasz się tego electrum I to drążysz bo o nic innego nie możesz się przyczepić. Człowiek sam kliknął link, sam pobrał aplikacje i sam ją zainstalował i choćbyś się zesrał że złości to tego nie zmienisz, że to absolutnie podstawowy błąd używania wszystkich