Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki;
Szukam jakiejś alternatywy (najlepiej serwer dedykowany), bo nie chce mi się płacić za gowniane serwery #vps w niemieckim Contabo.
Powód? Olbrzymie wywłaszczanie, brak dedykowanych łącz (niby 600mbit, ale są spadki do 10), support złożony z pseudo-ekspertow, którzy twierdzą, że poprawny wynik tracert rozwiązuje problem z packet loss'em ()

W każdym razie - potrzebuję czegoś niedrogiego (do 300/miesiąc), na czym mógłbym postawić 5 maszyn wirtualnych, które w odpowiedni sposób będą wywłaszczać zasoby (różne priorytety w zależności od zastosowania maszyny).

Zastosowanie stricte prywatne + dwie maszyny wirtualne do realizacji projektu dyplomowego (Linux pod DB oraz Windows pod apkę webową)

Ktoś, coś?
#vps #serwerdedykowany #serwery #linux #wirtualizacja
  • 7
@BrejSki: Po pierwsze serwery dedykowane otrzymują tylko własny link do switch'a co nie oznacza od razu gwarantowanej przepustowości poza dataceter. Za link o prawdziwie gwarantowanej przepustowości musiałbyś miesięcznie zostawić worek złotych monet. Po drugie Contabo oferuje ogromne zasoby za niską cenę co jest nierealne jeśli firma chce zarabiać a nie tracić więc ich oversell musi być ogromny - dlatego działa to tak jak opisujesz.

Weź sobie przetestuj VPS z Hetzner Cloud
@WTFAGH: Tak, oversell mają ogromny. Ale jak w to wchodziłem w ubiegłym roku, to jeszcze się na tym nie znałem...
Mam VPSa na Kamaterze - średnio wyciągam 5-6Gb/sec. Ale niestety Kamatera nie oferuje dedyków, bym mógl na nich wirtualizować, a składanie kilku maszyn wirtualnych poprzez wynajmowanie kolejnych VPS robi się zabawą droższą niż posiadanie dedyka
@rawilson: Hetznera rozważam dość poważnie, ale czytając opinie maja dość specyficzny proces weryfikacji klienta i często odrzucają , a powodów nie podają, bo "mogą" :/
@BrejSki: Czasem weryfikują czasem nie. Z tego co mi się wydaje weryfikacja może zależeć od metody płatności i kraju pochodzenia - w ten sposób mogą odrzucić klientów z obszarów wysokiego ryzyka (spam'erów, abuse'rów itd) czyli na przykład Chiny. Im tańsze usługi hosting oferuje tym częściej będą weryfikować klientów bo jak można się domyślić abuse'rzy nie są chetni zapłacić dużo by zaraz wyłapać ban'a.

A opinie o odrzuceniu klientów podczas procesu weryfikacji
W każdym razie - potrzebuję czegoś niedrogiego (do 300/miesiąc), na czym mógłbym postawić 5 maszyn wirtualnych, które w odpowiedni sposób będą wywłaszczać zasoby (różne priorytety w zależności od zastosowania maszyny).

Zastosowanie stricte prywatne + dwie maszyny wirtualne do realizacji projektu dyplomowego (Linux pod DB oraz Windows pod apkę webową)


@BrejSki: Z ciekawości jaka wirtualizacja i jak zamierzasz zrobić z windowsem z licencją? 30 dniowa?
KVM/ovirt/Proxmox?
@WTFAGH: to by było zrozumiałe... Nie wiem jakim cudem na to nie wpadłem.

@open-alpha: Proxmox to graficzna nakładka na KVM, więc KVM. Mam dwie licencje na maszyny wirtualne Windows Server 2019 Std - potrzebuję do realizacji projektu dyplomowego + Visual Studio