Wpis z mikrobloga

@MarcinDerk: On musi mówić, że popiera te socjalne programy, które PiS wprowadził, bo inaczej ludzie by na niego nie zagłosowali. Musi liczyć się z opinią publiczną.
Tak samo, nawet jeśli uważa się, że podniesienie wieku emerytalnego jest słuszne, to i tak trzeba mówić, że popiera się wprowadzone przez PiS obniżenie tego wieku, żeby nie zrazić ludzi, którzy w przytłaczającej większości popierają obniżenie tego wieku. Znacznie trudniej jest przekonać ludzi do słuszności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarcinDerk: Realistycznie patrząc - przecież nie może powiedzieć że zabierze. Właściwie to nawet nie może zabrać, bo niby jak? Ale może będzie blokował kolejne składki, opłaty i inne "wcale-nie-podatki".
Wiesz, Duda przepuści wszystko, ew. skierowanie do TK to pokazówka. Trzaskowski w najgorszym razie wypadnie tak samo w podpisywaniu jak leci, w najlepszym - przyblokuje trochę syfu. Jednocześnie sam przecież nie może wprowadzić szkodliwych ustaw, nieszkodliwych też, potrzeba do tego Sejmu. Nie
@Trojden: @Xune: no wlasnie, ale znowu - skad wiemy, ze tylko mowi, a nie rzeczywiście rozdawnictwo w opor popiera?

Wiadomo, ze szybciej on cos zawetuje niz Duda, ale to znowu jest liczenie, ze moze sie uda, JAKOS TO BEDZIE..

Jedynie czego sie obawiam to, ze jego wygrana da wiatr w zagle PO, za trzy lata oni wygraja parlamentarne i zabawa od nowa, a ja przyloze do tego reke.

No, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarcinDerk: Dla mnie to kalkulacja. Nie wiem czy Trzaskowski coś będzie blokował, Duda nie będzie. Więc tu mogę tylko zyskać, bo uważam że PiS ogółem jest szkodliwy.
Nawet jeśli za trzy lata wygra PO, to Trzaskowskiemu zostaną jakieś 2 lata kadencji. Wolę mieć już 3 lata politycznej obstrukcji i 2 ew. serwilizmu, niż odwrotnie - po prostu tak mi się liczby składają. Zawsze jest też szansa, że w parlamentarnych nie będzie