Wpis z mikrobloga

Wydaje mi sie ze moj pies ma atopowe zapelenie skory... Cala noc się drapał, :( Nie mógł spać, a ja wraz z nim. Chodzil z miejsca w miejsce. Nie wiem jak mu pomoc. Nie da sobie zrobic zdjecia lap w srodku miedz paznokciami, ale widze ze na jednej ma takie rozowe przebarwienia mocne. Najgorzej jak cala noc nie moze spac, az zal sie go robi. Dodam ze ma 3 lata i wystepuje to od okolo tygodnia, ale dzis dopiero nie mogl spac. Widze ze tez nie ma jakiegos dobrego leczenia procz kortykosteroidow i lekow histaminowych, wiec nie wiem czy oplaca sie jechac z nim do weta zeby zrobil tylko wywiad... Moze dobrym pomyslem byloby mu robic kapiel jakas? #psy #pokazpsa #pies #psy
littlepieceofheaven - Wydaje mi sie ze moj pies ma atopowe zapelenie skory... Cala no...

źródło: comment_1593753280FpsETBSDlNav4luTrKZcnW.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Widze ze tez nie ma jakiegos dobrego leczenia procz kortykosteroidow i lekow histaminowych,


@littlepieceofheaven: gdzie to widzisz? :O
AZS lubi pojawić się w tym wieku, choć raczej nie pojawia się nagle. Co ma pokazywać zdjęcie? Bo nic na nim niepokojącego nie widać (no może poza tym, że pies ma chyba zbyt wysoką wagę). Jeśli problem tyczy TYLKO łap, to weź pod uwagę grzyba.

I osobę, która poleciła faszerowanie psa sterydami polecam
  • Odpowiedz
@littlepieceofheaven: Yyyy no idź z nim do weta. To ze Tobie się coś wydaje to nie znaczy ze tak jest. Może to być świeżb, uczulenie na zarcie, uczulenie na jakaś trawę, grzybica. Trzeba przebadać materiał pobrany ze skory.
  • Odpowiedz
@littlepieceofheaven: jeśli to tylko łapy, to niewykluczona jest albo alergia albo malassezia, kwestia obserwacji psa i całości obrazu klinicznego, idź do weterynarza, choć pewnie dostaniesz na początek zalecenie mycia łap w jakimś malasebie czy innym hexadermie.
  • Odpowiedz
@littlepieceofheaven: jeśli nie znasz stanu zdrowia psa to nie daj się wrobić w sterydy. Mój Gałgan dorobił się alergii kontaktowej na mosznie i pierwsze co najbardziej polecana w Polsce pani dermatolog w niego załadowała to tabletki ze sterydem (na dodatek niedostępne na polskim rynku). Pies mi się po nocach zsikiwał bo mu już nerki obsiadło. A wystarczyło zrobić badania krwi na alergię - okazało się, że ma uczulenie na rzepak i
  • Odpowiedz
@littlepieceofheaven: dziś go weź do weta. Skoro mówisz, że to już tydzień. Wiem, że to upierdliwe, ale pies sobie sam nie pomoże. (Ja ze swoim bywam średnio raz w tygodniu u jego "ciotek" a i tak zawsze coś nowego przyniesiemy. (dziś o 9 też byliśmy)).
  • Odpowiedz
@qdt2k: ale podwójne nazwisko? Bo jak mnie pamięć nie myli, to jest jeszcze jedna osoba.
Kurczę, to jest co najmniej niepokojące ( _)
  • Odpowiedz
@matra: No, ja mam 3 dermatologów z top-topów i niestety zarówno no 1 jaki i 2 znają tylko kuracje sterydowe. Za to mogę polecić dr Prystupa, bo z nią dało się pogadać i skonsultować zamiennik dla sterydu.
  • Odpowiedz
@matra: Polecam się, jaki pierwsza pomoc diagnostyczna :D alergie i tematy pokarmowe. Właśnie się dokształcam w sprawach dietetyki psów.
  • Odpowiedz
@qdt2k: o super, to się chwali, zwłaszcza że temat wciąż kuleje, zarówno u właścicieli jak i u weterynarzy, którzy często uwielbiają się mądrzyć, mimo że z dietetyką nie mają nic wspólnego ()
Jak chcesz to Ci na PW opiszę przypadek mojej suki związany z pewnym problemem, żebyś sobie przeanalizował i spróbował znaleźć przyczynę (test z odpowiedzią, bo ja ją prawdopodobnie znam ;) ).
  • Odpowiedz