Wpis z mikrobloga

@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: PASETO + sprawdzanie ważności tokenu w DB. Ewentualnie generujesz losowy string i to jest token, a przy każdym zapytaniu robisz request do DB (to drugie jeśli wymagana jest możliwość zmiany uprawnień tokena, który już istnieje).
@Hauleth: czy dobrze rozumiem, że generuję losowy string jako token po stronie serwera, wysyłam go do klienta, klient mi odpowiada za jego pomocą, sprawdzam uprawnienia i procesuję? To chyba jest ok jak ma się logowanie usera, problem taki że mam z góry narzucone, że nie ma logowania użytkownika, jest URL z parametrami (guid user, guid czegoś tam) i na tej podstawie znam usera. Ładuje się strona która pobiera dane z serwera
@passage: niestety nie mam jakby kont użytkowników, więc takie coś nie zadziała. Potrzebuję po prostu ograniczyć zapytania, że ktoś randomowo zeskanuje API i coś wyśle. Tylko nie wiem jak zabezpieczyć i przesłać API po stronie FE (appka angularowa) i jak go przechowywać w BE. Mam to narzucone z góry, ale JAK to zrobić to już nikt mi nie mówi
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: możesz po stronie BE wygenerować TOKEN JWT. Wtedy nie musisz go trzymać po stronie BE tylko sprawdzać czy jest poprawny (przy pomocy security key). Ustawić możesz też czas życia tokenu np 24g. W tokenie możesz zapisać swoje dane (PAYLOAD JWT) czy np jakiś znacznik mówiący, że ten token ma dostęp do tego i tego api. Po stronie FE trzymasz go np w local storage. A jak chcesz się wylogować to
możesz po stronie BE wygenerować TOKEN JWT. Wtedy nie musisz go trzymać po stronie BE tylko sprawdzać czy jest poprawny (przy pomocy security key)


@passage: chyba, że chcesz mieć możliwość anulowania takiego tokenu w czasie jego życia. IMHO jeśli JWT żyje dłużej niż 1h, to znaczy, że coś jest nie tak (tak samo jeśli ma istnieć refresh token).

czy dobrze rozumiem, że generuję losowy string jako token po stronie serwera, wysyłam
IMHO jeśli JWT żyje dłużej niż 1h, to znaczy, że coś jest nie tak (tak samo jeśli ma istnieć refresh token).


@Hauleth: wszystko zależy od zastosowania. Do autoryzacji płatności czy giełdzie walut warto mieć jednorazowe tokeny o czasie życia pojedynczych sekund. Ale np. taki facebook do autoryzacji np aplikacji mobilnych generuje tokeny o czasie życia 60 dni.
  • 0
@WielkiElektronig: o jak ja bym to chciała... Ale nie, nie może to być, a proponowałam... Key Vaulta chciałam użyć bo to już kiedyś używałam ¯\_(ツ)_/¯

@Hektorrr: wydaje się to ok, myślę że starczy na moje zastosowanie. Dziękuję ślicznie!

@passage: poczytałam trochę o tym jak wysłałeś, tak jak napisałam do @Hektorrr to to zadziała u mnie. Również dziękuję ślicznie!